Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +25 °C
Skaidrs
Piektdiena, 22. septembris
Maigurs, Mārica, Māris

Rietumu Banka saņēmusi Zaļā biroja apliecinājumu

Rietumu Banka ir saņēmusi Pasaules Dabas fonda (WWF) Zaļā biroja apliecinājumu, informē banka.

Šāds starptautiski zināms apliecinājums tiek izsniegts uzņēmumiem, kuri birojā strādā un veido savu darba vietu atbildīgi un videi draudzīgi.

Zaļā biroja statusa piešķiršana ir mūsu sistemātiskā darba rezultāts, ieviešot vides, sociālās jomas un pārvaldības principus ESG (Environmental, Social, and Governance).

Pēdējos gados Rietumu Banka velta šai darbības jomai pastiprinātu uzmanību. Ka atzīmē bankas valdes priekšsēdētāja Jeļena Buraja: “Mani kolēģi un es personīgi atbalstām zaļās filozofijas principus un cenšamies ieviest tos praksē. Esmu pārliecināta, ka mūsdienās tas ir svarīgākais priekšnoteikums visas sabiedrības ilgtspējīgai attīstībai. Rūpējoties par dabu, saudzīgi izmantojot tās resursus, pārejot uz atjaunojamo enerģiju, mēs atbalstam sociālo un ekonomisko progresu. Līdz ar to mainās mūsu domāšana, ko pārņem arī jaunā paaudze, un tas ir ārkārtīgi būtiski. Pašlaik visi esam šī ceļa sākumposmā un jāizdara vēl ļoti daudz. Tāpēc mēs Rietumu Bankā turpināsim attīstīt zaļo virzienu un ceru, ka mūsu domubiedru skaits turpinās pieaugt!”.

Pēdējā gada laikā tika ieviesti vairāki būtiski jauninājumi. Banka ir atteikusies no plastmasas un citu videi kaitīgu materiālu izmantošanas – tas attiecas uz kancelejas precēm, prezentācijas materiāliem, iepakojumu, klientu suvenīriem u.c. Bankā ir ieviesta mūsdienīga atkritumu šķirošanas sistēma un atkritumi tiek sūtīti pārstrādei uz atbilstošiem uzņēmumiem.

Uz bankas biroja ēkas Rietumu Capital Centre (RCC) jumta tika uzstādīti 228 saules paneļi, kas ražo elektroenerģiju. Tas ļauj optimizēt administratīvos izdevumus un vienlaikus veicina pāreju uz atjaunīgajiem enerģijas avotiem.

Tika turpināta zaļās zonas, kas atrodas pie bankas ēkas, labiekārtošana. Rudenī te tika iekārtots dārzs, kas uzziedēs agrā pavasarī un priecēs galvaspilsētas iedzīvotājus visas siltās sezonas garumā.

Rietumu Capital Center ēka, kas celta 2008. gadā, jau sākotnēji atbilda visiem jaunākajiem vides standartiem gan attiecībā uz videi draudzīgu būvmateriālu izmantošanu, gan komunikāciju, modernu gaisa kondicionēšanas un apkures sistēmu. Tās būvniecības laikā minimāli tika izmantotas ķīmiskās krāsvielas, un konstrukcija ir izgatavota no lietbetona. RCC tiek nodrošināta brīvā gaisa cirkulācijā un darbojas klimata kontroles sistēma, kas ļauj pielāgot individuālos klimatiskos parametrus dažādās zonās.

Par Zaļo biroju

Zaļais birojs ir praktiska vides pārvaldības sistēma birojiem, kuras mērķis ir uzlabot vidi, samazināt iespaidu uz klimata pārmaiņām, motivēt un izglītot darbiniekus un attīstīt korporatīvo sociālo atbildību.

Zaļais birojs palīdz apzināties un praktiski ieviest pozitīvus ieradumus tādās ikdienā būtiskās jomās kā elektroenerģija, transports un pārvietošanās, iepirkumi, pārtika, atkritumi un to apsaimniekošana, ūdens, bioloģiskā daudzveidība u.c. Zaļais birojs atbalsta uzņēmuma darbiniekus, no kuriem ir atkarīga ieviesto apkārtējās vides uzlabošanas pasākumu efektivitāte.

Uzņēmumi, kuri iegūst Zaļā biroja apliecinājumu, saņem tiesības izmantot pasaulē atzīto WWF Green Office logotipu un var lepoties ar biroja vides un klimata labā paveikto.

 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Rēzeknes pilsētas pašvaldība budžetā palielina deficītu

Rēzeknes pilsētas pašvaldības domes sēdē ceturtdien tika grozīts budžets, palielinot plānoto deficītu, uzzināts pašvaldībā. Pašvaldība ir nonākusi finanšu grūtībās un tai draud finanšu stabilizācija...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas