Teju puse Latvijas iedzīvotāju grēko veselīga uztura ziņā, mēdzot ēst vakaros pirms gulētiešanas, savukārt trešdaļa patērē pārāk daudz saldumu un regulāri pārēdas. Lai arī daudzi atzīst savus ēšanas grēkus, tomēr tikai daļa šos ieradumus ir gatavi mainīt un ēst veselīgāk, secināts Rimi Latvia un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS veiktajā Latvijas iedzīvotāju ēšanas paradumu pētījumā.
Mūsu dzīvesveids vistiešākajā veidā ir saistīts ar mūsu sajūtām, veselības stāvokli, kāpumiem un kritumiem. Izvēle starp veselīgo un neveselīgo brīžiem ir samērā grūta. Uztura speciāliste Lizete Māldere norāda, ka veselīgam dzīvesveidam nav nepieciešams nemaz tik daudz laika un līdzekļu, kā varētu likties. Piemēram, lai ārstētu kādu no neveselīga dzīvesveida sekām – paaugstināta asinsspiediena un holesterīna līmeņa vai 2. tipa cukura diabēta – tiek patērēts daudzas reizes vairāk gan savu nervu, laika, gan līdzekļu. Tāpēc nav nepieciešams meklēt attaisnojumus, bet sākt rīkoties!
Pasaules iedzīvotāju liekais svars mērāms 18 miljonos tonnu, kas nozīmē, ka ar _tauku mētelīti _ikdienā staigā aptuveni 300 miljonu cilvēku, liecina Londonas Higiēnas un tropiskās medicīnas skolas pētījums. Zinātnieki brīdina, ka arvien vairāk iedzīvotāju aptaukojas, turklāt šāda tendence negatīvi ietekmējot planētas ekosistēmu.
Lieko svaru sociāli veiksmīgiem cilvēkiem ar vidējiem un
augstiem ienākumiem var radīt mazkustīgs dzīvesveids un ieradums no
stresa atbrīvoties, ēdot iemīļotos ēdienus, skaidro dietoloģe
Lolita Nemaine, komentējot pētījumu, kas rāda, ka vairāk nekā pusei
biroja darbinieku, kuri vecāki par 40 gadiem, ir palielināts svars
un aptaukošanās.
ASV pilsētas Klīvlendas sociālā dienesta darbinieki atņēmuši ģimenei un ievietojuši sociālās aprūpes centrā astoņus gadus vecu zēnu, kurš cieš no pārmērīga liekā svara. Pēc sociālo darbinieku domām, zēna māte nav rīkojusies pietiekami aktīvi, lai novērstu dēla liekā svara rašanos, vēsta vietējais izdevums Cleveland Plane Dealer.