Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +11 °C
Skaidrs
Ceturtdiena, 1. jūnijs
Mairita, Bernedīne, Biruta

Izglītības budžets

Vairākas pašvaldības pedagogus nodarbinās nepilnu slodzi, maksājot tiem mazāk

Vairākas pašvaldības jaunajā mācību gadā, kurā spēkā stāsies pedagogu darba samaksas reforma, pirmsskolas pedagogus nodarbinās nepilnu slodzi, tādējādi maksājot tiem mazāk.Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrībai (LIZDA) iesūtītajās pašvaldību atbildēs par to spēju palielināt pirmsskolas pedagogu algu jau no 1.

Skolas sāk atteikties no darba burtnīcām

To, ka šogad skolās skolotājiem būs atšķirīga pieeja mācību procesam, var apgalvot pilnīgi droši. Šāda situācija radīsies galvenokārt tāpēc, ka daļa skolotāju strādās ar darba burtnīcām gandrīz visos mācību priekšmetos, savukārt citi tās neizmantos nemaz. Speciālisti apgalvo, ka skolēnu sekmes tas neietekmēs - skolotājam jāprot mācību vielu pasniegt abējādi.

FM: Finansējums skolotāju algu palielinājumam tiks nodrošināts

Valdība atbalstīs finansējuma piešķiršanu Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) jaunajām politikas iniciatīvām, tai skaitā pedagogu darba samaksas palielināšanai, uzdodot IZM precizēt papildu finansējuma sadalījumu pa pasākumiem, portālu Diena.lv informēja Finanšu ministrijas (FM) pārstāve Lelde Kaunese.

IZM plāno pārdalīt budžeta vietu skaitu vairākos studiju virzienos

Spriežot par budžeta vietu sadalījumu augstskolām jaunajam gadam, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) plāno pārdalīt budžeta vietu skaitu studiju virzienos, kuri šobrīd veido darbaspēka pārprodukciju.Kā norāda izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (RP), budžeta vietu sadale augstskolām būs viens no ministrijas tuvākā laika svarīgākajiem uzdevumiem.

FM aicina IZM novērst nepilnības pedagogu algām nepieciešama finansējuma aprēķinos

Ceturtdien, 18.jūlijā, Finanšu ministrija (FM) sniegusi oficiālu atzinumu Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) ar aicinājumu papildināt ziņojumu ar būtisku informāciju, kas nepieciešama jautājuma par finansējuma piešķiršanu izskatīšanai valdībā, portālu Diena.lv informē FM Komunikācijas nodaļas vecākā referente Ieva Pužule.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide