Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Edgars Pastars

Spriedums ATR lietā – visu vai neko

Ikšķiles un Limbažu novada apvienotā lieta, kas ir Satversmes tiesā pirmā izskatāmā administratīvi teritoriālās reformas (ATR) lieta, šonedēļ iegājusi finiša taisnē. 10. februārī vēl paredzētas tiesu debates, un pēc tām Satversmes tiesai (ST) spriedums jāsagatavo mēneša laikā. Lietu publiskā tiesas procesā sāka izskatīt 13. janvārī. Četru sēžu laikā uzklausīti pieteicēji, Saeimas pārstāvji, ekonomikas jomas eksperti un juristi, tostarp zvērināts advokāts, konstitucionālo tiesību eksperts Edgars Pastars. Viņš intervijā Dienai vērtē līdzšinējo tiesas procesu un iespējamos situācijas attīstības scenārijus.

Nevar ar vienu roku solīt, ar otru nedot

Politiķiem godīgi jāatzīst – tukšie solījumi ir māņi, no kuriem jāatsakās, Satversmes tiesas spriedumu intervijā Jolantai Plaukai skaidro konstitucionālo tiesību eksperts Edgars Pastars.

Pastars: Kaimiņš ar kolēģu filmēšanu var kaitēt pats sev

Saeimas deputāts Arturs Kaimiņš (Latvijas Reģionu apvienība) ar savu kolēģu filmēšanu var kaitēt pats sev un savām iespējām labāk pildīt deputāta pienākumus, otrdien, 20.janvārī, diskusijā LNT raidījumā 900 sekundes norādīja bijušais Saeimas Juridiskā biroja jurists un konstitucionālo tiesību eksperts Edgars Pastars.

Pastars konsultēs valsts kontrolieri

Bijušais Saeimas Juridiskā biroja jurists un konstitucionālo tiesību eksperts Edgars Pastars kļūs par valsts kontrolieres Elitas Krūmiņas juridisko padomnieku, pirmdien, 19.janvārī, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums Panorāma. Pastars, uzņemoties šos pienākumus, cer stiprināt atbildību sabiedrībā.

Pastars pievienojas Borenius advokātu biroja komandai

Par zvērinātu advokātu biroja Borenius konsultantu no pirmdienas kļuvis konstitucionālo tiesību eksperts Edgars Pastars. Latvijā plaši pazīstamais valsts un konstitucionālo tiesību speciālists sniegs konsultācijas konstitucionālo tiesību, administratīvo tiesību un administratīvā procesa jautājumos, papildinot Borenius biroja publisko tiesību prakses grupu un nostiprinot Borenius vadošās pozīcijas publisko tiesību jomā.

Iespēju vilināti vai nenovērtēti - Saeimas Juridisko biroju atstāj vēl divi atzīti eksperti

Divu konstitucionālo tiesību ekspertu Edgara Pastara un Jāņa Plepa paziņojums par aiziešanu no Saeimas Juridiskā biroja pagājušā gada nogalē ieguva tik lielu publicitāti, ka tā pārsteigusi arī Juridiskā biroja vadītāju Dinu Meisteri, otrdien, 6.janvārī, vēsta laikraksts Diena. Saeimas darbā to noteikti jutīs, jo neilgā laikā biroju ir atstājuši jau trīs konstitucionālo tiesību speciālisti, teica Saeimas deputāts, profesors Ringolds Balodis (NSL).

Saeima konceptuāli atbalsta ideju pie Brīvības pieminekļa liegt organizēt uz konfrontāciju vērstus pasākumus

Saeima šodien konceptuāli pirmajā lasījumā atbalstīja Brīvības pieminekļa un Rīgas Brāļu kapu likuma projektu, kura mērķis ir nodrošināt Brīvības pieminekļa un Rīgas Brāļu kapu saglabāšanu un to vērtībai atbilstošu cieņas izrādīšanu. Abu Latvijas simbolu īpašās aizsardzības zonā paredzēts liegt veikt darbības vai organizēt pasākumus, kas vērsti uz agresīvu konfrontāciju. 

Prezidenta teiktais pazudis tulkojumā

Ministru aicināšana valdībā saskaņā ar Satversmi ir Ministru prezidenta amata kandidāta prerogatīva. Tā Dienai atzīst aptaujātie konstitucionālo tiesību eksperti, komentējot Valsts prezidenta (VP) kancelejas paziņojumu, kurā norādīts, ka prezidents Andris Bērziņš patur tiesības atsaukt premjera amata kandidātu, ja veidojamās valdības sastāvs neatbildīs viņa izvirzītajiem kritērijiem.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide