Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +13 °C
Daļēji apmācies
Sestdiena, 24. jūlijs
Krista, Kristiāna, Kristiāns, Kristīne, Kristīna

Administratīvi teritoriālā reforma

Patvaļa rada haosu novados

Nebijusi, bet paredzama situācija Latvijā burtiski dažas dienas pirms pašvaldību vēlēšanu sākuma izveidojusies līdz ar Satversmes tiesas (ST) spriedumu Varakļānu lietā. ST atzinusi, ka, arī lemjot par Murmastienes pagasta, Varakļānu pagasta un Varakļānu pilsētas (tagadējā Varakļānu novada) pievienošanu Rēzeknes novadam, Saeima ir rīkojusies patvaļīgi un neatbilstoši Satversmei. Sprieduma pamatā ir trīs secinājumi – Rēzeknes novadā nav nacionālās vai reģionālās nozīmes attīstības centra, nav ņemts vērā Varakļānu novada iedzīvotāju viedoklis, bet arguments par kultūrvēsturisko piederību Latgalei neiztur kritiku.

No reformas ērtāk kļūs politiķiem

Par to, kā pārdalīta novada liktenis izgaismo aizkulišu politiskās un saimnieciskās shēmas, ar Inčukalna novada mēru Aivaru Nalivaiko (LZS) sarunājas Agnese Margēviča.

Bez attīstības centra arī citi

Kritērijs, kas prasa, lai novada teritorijā būtu valsts attīstības plānošanas dokumentos noteikts reģionālās vai nacionālās nozīmes attīstības centrs, ir viens no svarīgākajiem uz ilgtspējīgu, policentrisku valsts sociālekonomisko attīstību vērstajiem administratīvi teritoriālās reformas (ATR) kritērijiem, Skultes pagasta lietas spriedumā norādījusi Satversmes tiesa (ST).

Skulte atgriežas Limbažu novadā

Pildot Satversmes tiesas (ST) spriedumu, steidzamības kārtā divos lasījumos Saeima pieņēmusi likuma grozījumus, ar kuriem Skultes pagasts atgriežas Limbažu novadā, tādējādi Saulkrastu novadu veidos tikai pašreizējie Sējas un Saulkrastu novadi. Ministru kabinetam līdz nākamā gada 1. maijam Saeimai būs jāsniedz izvērtējums un pētījumos balstīta informācija par Saulkrastu novada attīstības potenciālu.

Nevar izslēgt kļūdas labojumu

Administratīvi teritoriālo reformu (ATR) var atzīt par neatbilstošu Satversmei, Jolantai Plaukai pauž advokāts Matīss Šķiņķis.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide