Kāds ir jūsu vizītes Latvijā oficiālais mērķis?
Pirmām kārtām es, protams, vēlos apsveikt visus Latvijas iedzīvotājus jūsu valsts dibināšanas simtajā gadadienā. Man ir patiess prieks viesoties Latvijā tik zīmīgā gadā un pievienoties apsveicējiem. Daļa no maniem kā Pestīšanas armijas vadītāja pienākumiem ir apmeklēt mūsu organizācijas operācijas daudzās pasaules valstīs, un ir brīnišķīgi, ka mēs varam apvienot Latvijas apmeklējumu ar Latvijas kā neatkarīgas valsts dibināšanas simtās gadadienas svinībām. Tāpat šogad aprit 95 gadi, kopš Pestīšanas armija pirmoreiz ieradās jūsu valstī un uzsāka šeit savu darbību, un mums kā organizācijai tas ir ļoti nozīmīgs fakts. Protams, padomju laikā mūsu darbība šeit tika pārtraukta, taču mēs atgriezāmies vienlaikus ar jūsu neatkarības atjaunošanu – 1990. gadā.
Jūs savulaik vairākus gadus strādājāt arī Somijā un Igaunijā. Vai šajā laikā sanāca apmeklēt Latviju, un, ja sanāca, tad kādas redzat izmaiņas?
Diemžēl šis ir mans pirmais brauciens uz Latviju jebkādā statusā, tomēr man vienmēr ir bijis daudz informācijas par jūsu valsti. Tāpat es redzu Latvijā un arī Lietuvā daudz līdzību ar Igauniju, ar kuru mums tāpat ir izvērsusies ļoti veiksmīga sadarbība. Ir daudz pazīmju, kas liecina par kopējo attīstību. Igaunijā ir redzams, ka uzlabojas ekonomika, cilvēku dzīves līmenis, tas pats notiek arī abās pārējās Baltijas valstīs. Runājot tieši par Pestīšanas armijas darbību Latvijā, tad, kā jau minēju, tai šeit ir senas saknes, tāpat mums ir izveidojusies ļoti laba sadarbība ar jūsu valsts amatpersonām, ar daudziem un daudziem cilvēkiem. Latvijā ir izveidojies tāds sadarbības modelis starp valsti un Pestīšanas armiju, kādu mēs uzskatām par pašu optimālāko, un šī iemesla dēļ es nešaubos, ka arī turpmākā mūsu sadarbība būs ļoti veiksmīga. Mēs esam un varam būt daļa no daudzu sociālo problēmu risinājuma.
Šīs sadarbības attīstīšana arī ir viens no manas vizītes mērķiem. Pestīšanas armija par savu mērķi uzskata palīdzības sniegšanu tiem cilvēkiem, kuri ir marginalizējušies, kuriem nepieciešama dažāda veida palīdzība. Šādas vizītes savukārt ir iespēja redzēt, kā tiek īstenoti mūsu mērķi, veiktas praktiskās darbības, saprast, vai nav nepieciešamas kādas izmaiņas. Šobrīd šķiet, ka es varu tikai pateikties Latvijas amatpersonām par izpratni, atbalstu un sadarbību.
Daudzi no mums ir dzirdējuši par Pestīšanas armiju, zina, ka tā ir kristīga labdarības organizācija, taču vairākumā gadījumā zināšanas ar to arī beidzas. Kā jūs pats atbildat uz jautājumu, kas īsti ir Pestīšanas armija?
Šeit ir nepieciešams neliels vēsturisks ekskurss. Pestīšanas armija sākās kā kustība Londonas Īstendas rajonā vēl 1865. gadā. Kustības aizsācēji bija metodistu sludinātājs Viljams Būts un viņa sieva Ketrina, kuri redzēja šajā Londonas rajonā valdošo nabadzību un tā iedzīvotāju izslēgšanu no sabiedriskās dzīves. Sākotnēji tas bija mēģinājums nest Evaņģēlija vēsti šiem cilvēkiem, kuri savas nabadzības dēļ nevarēja saņemt Evaņģēlija vēsti, jo bija ne tikai izslēgti no sabiedrības, bet netika gaidīti pat baznīcās, kas bija paredzētas pārtikušiem ļaudīm.
Visu interviju lasiet laikraksta Diena trešdienas, 25. aprīļa, numurā! Ja turpmāk vēlaties Dienas publikācijas lasīt drukātā formātā, laikrakstu iespējams abonēt ŠEIT!
prātu vajag
Daudz prāta nevajag,