Jūs esat samērā nesen stājusies amatā. Vai jūsu vadībā ir gaidāmas kādas izmaiņas Ziemeļvalstu Ministru padomes sekretariāta darbā, un, ja gaidāmas, tad kādas?
Sekretariāts kopumā ir sekmīgi funkcionējoša institūcija, kas veiksmīgi tiek galā ar saviem tiešajiem pienākumiem. Sekretariāta loma ir sagatavot tikšanās ministru līmenī un pēc tam rūpēties par viņu pieņemto politisko lēmumu īstenošanu, implementēšanu nacionālo valstu likumdošanā un citi līdzīgi pienākumi. Savukārt gadījumos, kad sekretariātā rodas kādas jaunas idejas, mēs varam tikai nākt klajā ar priekšlikumiem ministriem vai citiem lēmumu pieņēmējiem. Tomēr, tā kā mehānisms funkcionē veiksmīgi, tad būtiskas izmaiņas tā darbā nav nepieciešamas. Vienlaikus vienmēr var uzlabot kādas atsevišķas lietas. Tā man ir pieredze dažāda veida pārnozaru sadarbības (crosssectoral work) organizēšanā un vadīšanā, un es redzu iespējas īstenot atsevišķus uzlabojumus šajā ziņā gan sekretariāta darbā, gan arī plašākos mērogos.
Tāpat ir svarīgi fokusēties uz izvirzītajiem mērķiem, spēt noturēt ambīciju līmeni, un personiski es uzskatu par ļoti svarīgu, ka mēs esam spējīgi nogādāt līdz mūsu politiķiem un mūsu cilvēkiem, Ziemeļvalstu iedzīvotājiem savstarpējās sadarbības rezultātus. Nodrošināt, lai tie būtu redzami un tiktu izmantoti, savā ziņā būtu taustāmi.
Šis amats ir liela motivācija man personiski, jo mana dzimtā vieta atrodas pie Somijas austrumu robežas, var teikt, ka tā ir viena no nomaļākajām vietām visās Ziemeļvalstīs. Un attiecīgi nonākšana Ziemeļvalstu kopējo politisko procesu epicentrā, iespēja strādāt visu Ziemeļvalstu labā, tas man ir milzīgs stimuls darīt savu darbu iespējami labāk un savā ziņā arī liels piedzīvojums.
Šī ir jūsu pirmā vizīte Rīgā jaunajā amatā. Kādi ir vizītes iemesli?
Galvenais vizītes Rīgā iemesls, protams, ir digitalizācija – Rīgā notikušais Baltijas jūras reģiona 5G ekosistēmas forums 5G Techritory, kas ir liela mēroga ļoti nozīmīgs pasākums un kura laikā tika aizvadīta arī Baltijas valstu un Ziemeļvalstu par informācijas tehnoloģijām, digitalizāciju atbildīgo ministru tikšanās. Stratēģiskais mērķis ir radīt ap Baltijas jūru vienotu digitālo ekosistēmu, tā sasniegšanā ir ieinteresētas visas reģiona valstis, un tas arī ir viens no virzieniem, kur starp Baltijas valstīm un Ziemeļvalstīm pastāv ļoti plaša sadarbība ar lieliskām tālākās attīstības perspektīvām.
Paralēli tam es veltu uzmanību arī Ziemeļvalstu Ministru padomes birojam Rīgā. Līdz šim man nebija nācies apmeklēt organizācijas Rīgas biroju, tādēļ mērķis bija iepazīties tuvāk ar tā darbību un aktivitātēm.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena trešdienas, 11. decembra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!
Enģeļa viesis
zvirbulēns
P