Taču aiz sausā cipara – 60 tūkstošiem – slēpjas konkrēti cilvēki, kuri ir strādājuši, pelnījuši iztiku ģimenei un godprātīgi maksājuši nodokļus, rēķinoties, ka viņu saistības pret valsti ir pilnībā nokārtotas. Taču pēkšņi vienā dienā birokrātu pavirši veikta darba dēļ ikviens no šiem cilvēkiem tiek nekaunīgi apsaukāts par nodokļu parādnieku. Jā – nekaunīgi apsaukāts, jo nevis šis cilvēks blēdījās vai īstenoja nodokļu reformu, kārtējo reizi radot sarežģītus terminus, formulas un cita veida kalambūrus (kā dēļ teju nevienam aizvien īsti nav skaidrs, kā, cik daudz un kādā kārtībā ir jāsamaksā nodokļi),
bet gan valsts pārvaldes darbinieki un politiķi to visu radīja, kuriem algas, starp citu, maksā pret savu gribu par nodokļu parādniekiem kļuvušie nodokļu maksātāji.
Kaitina arī ierēdņu un politiķu, tostarp finanšu ministra Jāņa Reira (kurš, starp citu, bija labklājības ministrs iepriekšējā valdībā, kura ieviesa šo "parādnieku kāzusu") publiski demonstrētā "labvēlība" pret ķīlnieka lomā nostādītajiem godprātīgajiem nodokļu maksātājiem. Proti, Finanšu ministrija (FM) patlaban strādājot pie tā, lai nodokļu parāda dēļ cilvēki netiktu uztverti kā parādnieki. No viņa teiktā noprotams, ka patlaban FM "intensīvi domājot", kā pareizi risināt un apzīmēt šo situāciju. Jācer, ka tam nav izveidota kārtējā darba grupa, bet, ja nu pašiem trūkst radošas fantāzijas, mēģināšu palīdzēt – es pieņemtu, ka to dēvētu par "maksājamo nodokļu starpību" vai tamlīdzīgi, bet kategoriski iebilstu pret "nodokļu parādnieka" apzīmējumu!
Patiesībā – problēma kopumā jau nav par radušos situāciju, jo vienmēr nepieciešams pārejas periods, kurā pieradīsim pie jaunās sistēmas un turpmāk dzīvosim mierīgi. Problēma ir tajā, ka politiķi un ierēdņi nepiedodami maz skaidroja šīs izmaiņas, bet tagad nekorekti faktiski apsaukā godīgus cilvēkus par nodokļu parādniekiem. Tāpēc lūgums politiķiem – kontrolējiet savus izteikumus!
VVZ
Prātotājs
Irlielāmērāticams