Viņš arī akcentēja, ka dažu pēdējo nedēļu laikā it īpaši radikāli mainījusies situācija nodarbinātības jomā, jo patlaban strauji aug bezdarbnieku skaits, kā arī ļoti radikāli ir mainījušies uzņēmējdarbībai nepieciešamā finansējuma saņemšanas nosacījumi.
Kaktiņš gan arī atzina, ka "'ir tādi faktori, kas Covid-19 radītās krīzes ietekmē nav būtiski mainījušies, un šie faktori ir, piemēram, administratīvais slogs uzņēmumiem, elektrības nodrošinājums, interneta pieejamība, kā arī tas, cik ātri Latvijā iespējams nodibināt uzņēmumu''.
Mazliet optimisma
Turības Biznesa indekss, sadarbojoties SKDS un Biznesa augstskolai Turība, tiek veidots jau vairākus gadus un šajā nedēļā tika prezentēti jaunākie dati. Kaktiņš pastāstīja, ka, veidojot indeksu, tika aptaujāti 750 uzņēmēju: ''Mēs koncentrējamies uz to, lai būtu pārstāvēta visa Latvijas uzņēmējdarbības vide. Aptaujāto vidū ir gan Rīgas uzņēmēji, gan uzņēmēji no reģioniem. Ir gan eksportētāji, gan arī tādi uzņēmēji, kuru bizness vērsts uz vietējo tirgu, ir gan lieli, gan mazi uzņēmumi, un jāteic, ka Latvijā patlaban darbojas daudz mazu uzņēmumu un salīdzinoši neliels skaits vidējo un lielo uzņēmumu.''
''Turības Biznesa indeksa kopējā vērtība šogad ir mīnus 15,6, un, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, ir vērojams neliels uzlabojums. 2019. gadā prezentētā indeksa vērtība bija mīnus 17,4. Analizējot atsevišķus indeksu veidojošos faktorus, jāuzsver, ka uzņēmēji pozitīvi novērtējuši tikai tehnoloģiskos un infrastruktūras faktorus, respektīvi, informācijas tehnoloģijas, interneta nodrošinājumu, kā arī zinātniski tehniskos resursus. Šos faktorus uzņēmēji novērtējuši ar plus 20,5 indeksa punktiem, savukārt nodokļu apjomu uzņēmēji novērtējuši ar mīnus 48,1,'' skaidroja Biznesa augstskolas Turība pārstāve Marta Kive un turpināja: ''Pētījuma ietvaros uzņēmēji snieguši arī savu viedokli par administratīvo slogu. 75,8% uzņēmēju norādījuši, ka administratīvais slogs ir par lielu, 22% uzskata, ka tas ir pieņemams, bet 2,2% ir grūti pateikt. Uzņēmēji bijuši kritiski, vērtējot ar uzņēmējdarbību saistīto likumdošanas stabilitāti, nemainību un prognozējamību. 74,6% norādījuši, ka tā ir slikta, savukārt būtiskus uzlabojumus uzņēmēju ieskatā piedzīvojusi ar uzņēmējdarbību saistītā tiesiskā vide.''
Visu rakstu lasiet avīzes Diena ceturtdienas, 26. marta, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!