Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +3 °C
Viegls lietus
Pirmdiena, 30. decembris
Daniela, Dāniels, Dāvids, Dāvis

Piebalgas baltais zelts vilina tūristus un porcelāna cienītājus

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Jacie
J
So much info in so few words. Totsloy could learn a lot.
Roxanna
R
Taking the ovevriew, this post hits the spot
ii
i
kas savu asti cels.ja ne pats,daļa vecmodīgi,daļa pēc brāķa,ja kāds iet prom nenopircis,skats no malas iznīcinošs
Margarēta
M
Krūzes ir galīgi garām. Nevar izmazgāt. Nehigiēniskas. Patiesībā viņi vienu un to pašu štancē jau gadiem. Ņemot vērā mazo tirgu, tā jau ir masu produkcija par dārgu naudu. Nepatīk uzņēmuma PR stils - uzbāzīgs, agresīvs, viszinīgs.
Margarēta
M
Kā jūs zināt, ka pasaulei patīk? Tāpēc, ka visādos gadatirgos pa kādai nopērk? Jūs esat redzējuši vulgāro, uzbāzīgo roni in action? Es baidos, ka daļa nopērk vienu ķobi, lai izcilais latvju porcelānists atšujas. Tieši tādā veidā es arī esmu tikusi pie savas ne kur neliekamās burzītās krūzes, kura man nedz patīk, nedz nepatīk, bet kura nav lietojama gk, tāpēc, ka nav normāli kopjama; tais gropēs sakrājas tējas nosēdumi un viņa jau pēc dažām lietošanas reizēm izskatās traģiski. Kā jau spoži balts trauks ar nosēdumiem. Mazajās krūzēs var normāli iebāzt švammi, lielajā nevar, attiecīgi tās izgudrotājam ar konstruēšanu nodarboties nevajag, jo galā sanāk ļoooti nepraktisks produkts.
  • 1
  • 1
EO
E
Tipiska reakcija (piedodat) sodienas Latvija . Valdat savu greizsirdibu. Ta dara launo tikai Jums pasai, cienita Margareta Redzat, pasaulei patik si "masu produkcija"!!!!.
  • 0
  • 4
saražot nav māksla
s
māksla ražot to, ko pērk, nu nepērk
VVZ
V
Latvijas stilā- sagraut Rīgas Porcelāna rūpnīcu (Kuzņecova fabriku), kurā bija zināšanas, pieredze, tradīcijas, mākslinieki, apgleznotāji, tehnologi, un kuras produkcija savulaik rotāja ne vienu vien smalku galdu vai plauktu un sākam ražot kaut kādus dīvainus izstrādājumus garāžas līmenī.
M
M
Ļoti patīk vizuāli, bet dzert no tām greizajām pagrūti. Varēja uztaisīt arī kādu porcelāna līniju, kam vismaz ir normāla maliņa. Bet kopumā - visu cieņu un prieks atbalstīt ar pirkumiem!
Ginta
G
Malači! Skaisti darbi un apsveicama uzdrīkstēšanās eksportam, patīkami, ka novertē ne tikai Latvijā! Tā turpiniet!
EO
E
"Dievs, ka sacit jasaka, velejis Piebalgai but ka mirdzosai lasei visos gada laikos, tikai tautiesu pulkiem vajaga to redzet"... Sie ir drosi vien Kenca vardi un kas pa taisnibu! Piebalga ir briniska vieta un ir verts apciemot brinisko pocelana fabriku. Tur ir skaistas lietas raditas no uznemigiem, stradigiem, pozitivi iedvesmotiem cilvekiem!
Pensis
P
Tas ir iespējams tikai Latvijā - iznīcināt savu porcelāna fabriku, tās gadsimtiem vecās ražošanas tradīcijas, atstāt bada maizē rūpnīcas strādniekus, apgleznotājus, māksliniekus, tehnologus, inženierus un pēc tam lepoties ar kūtī izveidotu darbnīcu. Vai bez darba palikušās lauku mediķes, agronomes, šuvējas, laborantes var sacensties ar Meisenes porcelāna mākslinieku gadsimtiem ilgi izkoptām darba tradīcijām un prasmēm? Nekad nevajag noniecināt un iznīcināt to, kas tev ir, jo tas ir mūsu senču darbs, pūles, izdoma.
ta nu gan
t
Vēl varēji pārmest, ka zirgu pasta stacijas ir iznīcinātas. Vai kāpēc VEF neturpina ražot brīnišķos ar pirktu griežamos telefona aparātus. Ja nav vairs pieprasījuma pēc kaut kā, tad tas iznīkst, tā nu tas ir. Nav vairs plānveida sociālisma ekonomikas, kad Rīgas porcelāna fabrikai bija nodrošināti kādi 300 miljoni klientu, un iznīka kopā ar visiem tūkstošiem "Meisenes meistaru". Šie cilvēki Piebalgā neko nav parādā ne Kuzņecovam, ne viņa tūkstošiem strādnieku. Cilvēka mūžs ir galīgs. Tie, kas pie Meisenes meistariem mācījās, arī nav gadsimtiem mūžīgi. Ja lauku mediķes varēja apgūt medicīnu, tad viņas tik pat labi var apgūt tās porcelāna krūzītes. Un vēl kas ir slikta lieta- visādi pilsētas pamesto rūpnīcu pielūdzēji tik ļoti zina izteikties par pamestajām kūtīm. Rakstu izlasi, rakstam pievienoto galeriju paskaties pirms izsakies.
  • 0
  • 5
tad jājautā
t
kurš bija pie teikšanas rūpnīcas vadībā? Katrā ziņā ne jau nu valsts.
  • 2
  • 3
to ta nu gan
t
Gudrs jau tu gribi izlikties, bet Līvānu stiklam tāds pats gals un tikai muļķi iznīcina savas strādājošās fabrikas un to vietā ceļ tirdzniecības un izpriecu centrus "Nekropole", bet ražošanu atjauno pamestās kūtīs. Rezultātā ne īstas ražošanas, jo RPF strādāja tūikstošiem cilvēku, ne īstas lauksaimniecības, jo tā ir pamesta kolhoza kūts un apkārtnē cilvēki bija bez darba. Un tagad tas pats notiek ar Liepājas Metalurgu. P.S. veikalos tagad priekš virtuves jāpērk no Ķīnas ievestie trauki, nevis RPF izstrādājumi.
  • 8
  • 2
ta nu gan
t
Iznīcināt un ko? Un kas Jūsu izpratnē domāts "iznīcināt savu porcelāna fabriku"? Pieļauju, ka domājāt Kuzņecova porcelāna fabriku. No Vikipēdijas.: Kuzņecova porcelāna un fajansa fabrika Rīgā tika dibināta 1841. gadā kā S. T. Kuzņecova rūpnīca Pirmā pasaules kara frontei tuvojoties Rīgai 1915. gadā fabrikas iekārtas 140 vagonos evakuēja uz Krieviju. 1940. gadā fabrika tika nacionalizēta un pārdēvēta par Rīgas keramikas fabriku. 1991. gadā to sadalīja Latvijas un Šveices kopuzņēmumā Latvpotik un a/s Rīgas porcelāns No 2013. līdz 2014. gadam visas rūpnīcas ēkas, izņemot skursteņus, tika pilnībā nojauktas, lai to vietā uzbūvētu tirdzniecības un izpriecu centru "Akropole". Tātad "savu", tas pirmkārt nozīmēja Kuzņecova. Ko lai dara, ir jau latviešu strēlnieku nopelni pie sociālisma un kolektivizācijas ieviešanas, 1917.gada notikumu, kuri noveda pie sekojošiem 1940.gada notikumiem. Varbūt strēlnieki vainīgi pie Jūsu pieminēto strādnieku bada maizes? Jūs droši vien domājāt 1991.gada rūpnīcas sadalīšanu. Tiešām nezinu, kā citas rūpnīcas pārdzīvoja to laiku, kurš privatizēja, kurš pārpārdeva, bet daudzas rūpnīcas prata turpināt darbu, lai arī mazākā apjomā kā ierastā masu produkcija visai lielajai 1/6 sauszemes, ja tām bija mūsdienīgs produkts, ko pircējiem piedāvāt. Skumstat pēc laika, kad visās mājās bija pilnīgi vienādas kafijas servīzes? Bez darba palikušās lauku mediķes, agronomes, šuvējas, laborantes noteikti var sacensties ar gadsimtiem mirušiem Meisenes porcelāna māksliniekiem, jo viņas gluži vienkārši ir dzīvas. Un kā pie tā vainīgi šie aktīvie Piebalgas cilvēki? Lai viņiem veicas! P.S. Tomēr maza iebilde no manis- krūzes bez tās neiederīgās, apaļās vietas ornamenta uzzīmēšanai bija labākas. Iesaku to aizvākt.
  • 3
  • 6
bulka
b
Lubānas periodā zīmēja tik Ļeņina portretus un Lašgunārs mudināja pievērsties arī kam citam.
bonija
b
šķivis elegants,bet krūzites praktiskā lietošanā nepatik. tādas varētu būt vāzes priekš karaliskas sarkanas rozes
vecāks vīrelis
v
kāpeec , kas vainas kruuziiteem , es lietoju jau sen , man pat likas praktiskas , jo ielejot vaarošu uudeni teejaa , tas aatri atdziest , vai saprati kaapeec? , maakslinieks nezinu vai nejauši , palielinaajis virsmas laukumu , peec fizikas kanoniem , ja tos zini , tad taa atdod aatraak siltumu , man par to tikai prieks, starpcitu kruuziite no šii materiaala ir arii daudz vieglaaka , taadeeļ uzskatu ka praktiska, bet ja par to kas mani vairaak interesee šajaa novadaa , tad tas ir braaļu Kaudziišu muzejs
  • 4
  • 0

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Intervijas

Vairāk Intervijas


Ražošana

Vairāk Ražošana


Karjera

Vairāk Karjera


Pasaulē

Vairāk Pasaulē


Īpašums

Vairāk Īpašums


Finanses

Vairāk Finanses