Vispārējo situāciju mūsu valsts ekonomikā raksturo tendences mazumtirdzniecībā un apstrādes rūpniecībā. Mazumtirdzniecībā notiekošais ir cieši saistīts ar Latvijas iedzīvotāju iepirkšanās paradumiem un finansiālo situāciju, savukārt apstrādes rūpniecību ietekmē ražojumu konkurētspēja eksporta tirgos, kā arī globālie, ģeopolitiskie procesi.
Noskaņojums pasliktinājies
Mazumtirdzniecībā strādājošo uzņēmēju noskaņojums novembrī pasliktinājās, tomēr saglabājās pozitīvs. Pagājušajā mēnesī konfidences rādītājs mazumtirdzniecībā bija 2,1, un, salīdzinot ar oktobri, tas bija samazinājies par 2,6 procentpunktiem, vēsta Centrālā statistikas pārvalde (CSP). Diena jau iepriekš rakstīja, ka tad, ja konfidences rādītājs ir virs nulles, nozarē valda optimisms, ja zem nulles – pesimisms.
Pārtikas preču mazumtirdzniecībā oktobrī uzņēmēju noskaņojums vēl bija nedaudz virs nulles, bet novembrī rādītājs bija negatīvs (mīnus 2,3). Konfidences rādītājs degvielas mazumtirdzniecībā novembrī bija noslīdējis līdz mīnus 14,1. Neliels samazinājums, salīdzinot ar oktobri, bija arī nepārtikas preču mazumtirdzniecībā, kur konfidences rādītājs novembrī bija vienāds ar nulli. Automobiļu pārdošanā konfidences rādītājs novembrī, salīdzinot ar oktobri, bija samazinājies par 11 procentpunktiem līdz mīnus 6,5. Arī automobiļu rezerves daļu un piederumu tirdzniecībā, apkopē un remontā uzņēmēju noskaņojums bija negatīvs (mīnus 5,2), rāda CSP apkopotie dati.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena trešdienas, 11. decembra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt klikšķinot šeit!
Raksta cena: €1.00