Šajā publikācijā apskatīsim maģistra līmeņa izglītības programmu absolventu, kas ieguvuši izglītību valsts augstskolās, nodarbinātību, kā arī reģionālos aspektus.
Atgādināšu, ka Augstskolu absolventu monitoringa laikā tika apzināti visi augstāko izglītības iestāžu (gan valsts, gan privāto augstskolu un koledžu) absolventi no 2017. līdz 2019. gadam un tas, kā līdz 2020. gadam izvērtusies absolventu karjera, kāds bijis atalgojums, kā veidojusies ekonomiskā darbība vai notikusi migrācija utt.
Bezdarbs maģistru vidū
Atbilstoši Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) datiem Latvijā bezdarba līmenis 2019. gadā bija 6,5%, bet atbilstoši Nodarbinātības valsts aģentūras apkopotajai informācijai – 6,2%.
Vispirms ir jāsaka, ka maģistra diploma iegūšana ievērojami samazina bezdarba risku. No visiem 2017. gada absolventiem bakalauriem 2019. gadā kā bezdarbnieki tika reģistrēti 3,9%, kas ir ievērojami mazāk par valsts vidējo bezdarba līmeni. Savukārt no visiem 2017. gada absolventiem maģistriem 2019. gadā kā bezdarbnieki tika reģistrēti tikai 2,4%, tātad vēl mazāk.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena ceturtdienas, 27. aprīļa, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!