Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +2 °C
Apmācies
Pirmdiena, 6. februāris
Dace, Dārta, Dora

Augstākā izglītība

Augstskolu autonomija ne tikai uz papīra

Par augstskolu finansēšanu, konsolidāciju un citām augstākās izglītības aktualitātēm Aismas Orupes saruna ar Ventspils Augstskolas (VeA) rektoru Kārli Krēsliņu

Nepietiekami izdiskutēta iecere

Par Izglītības ministrijas virzīto augstākās izglītības finansēšanas jauno modeli Andis Sedlenieks sarunājas ar Vidzemes Augstskolas rektora pienākumu izpildītāju, asociēto profesori un vadošo pētnieci Agnesi Dāvidsoni.

IZM: Akadēmiskā personāla atalgojums jāpalielina par 43%

Lai aktualizētu studiju vietas bāzes izmaksas, akadēmiskā personāla atlīdzības likmes kopumā būtu jāpaaugstina par 43%, šodien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju apakškomisijas sēdē norādīja IZM Direktora vietniece politikas ieviešanas un monitoringa jomā Diāna Laipniece.

Padomes startam vēl nav gatavas

Sākotnēji bija paredzēts, ka augstskolu padomes darbu sāks pērn 1. decembrī, taču, redzot, ka process nerit tik ātri, tika nolemts šo termiņu pārcelt uz šā gada 1. februāri.

Zinātnieku ataudze klibo

Pēdējos gados viena no zinātnes un augstākās izglītības problēmām ir jauno doktorantu skaita kritums. No visa 7765 zinātnieku lielā pulka 2284 ir vecumā, sākot no 70 gadiem, kamēr 25–44 gadu grupā to ir nepilni 2000. 2019. gadā doktora grādu ieguva 136 cilvēki, tai pašā laikā 2012. gadā tādu bija divarpus reižu vairāk, liecina Centrālās statistikas pārvaldes pētījuma Zinātņu doktoru tālākā karjera jaunākie dati. Apsekojums atklāj virkni tendenču, piemēram, izmaiņas nozarēs, kurās darbojas zinātņu doktori.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide