Mākslīgā intelekta programmas, bet jo īpaši programma chatGPT, ir izraisījušas apvērsumu dažādu tekstu, to vidū pat zinātnisku rakstu, sagatavošanā.
Te jāpaskaidro, ka chatGPT (angļu valodā – Chat Generative Pre-trained Transformer) ir tā dēvētais sarunbots, kas ir īpaši apmācīts, lai saprastu cilvēku valodu. Tas parādījās apritē 2022. gada 30. novembrī.
Pagaidām galvenokārt angļu valodā
Atskaites sagatavošana angļu valodā, kas līdz šim cilvēkam ar viduvējām spējām prasīja nedēļu vai desmit dienas, tagad, izmantojot chatGPT sniegtās iespējas, prasa tikai pāris stundas. Daudzi no tiem, kuri strādā, angļu valodā gatavojot tekstus, tostarp atskaites, ziņojumus un novērtējumus, šogad savu iknedēļas darbu paveic dažās stundās.
Te gan ir ļoti būtiski uzsvērt, ka tas pagaidām attiecas tikai uz tiem, kuri gatavo tekstus angļu valodā. Latviešu valodā chatGPT pagaidām ļauj sacerēt tikai ļoti vienkāršus tekstus, piemēram, apsveikumus. Teksti latviešu valodā ar sarežģītāku terminoloģiju, ja tos uzdod ģenerēt chatGPT, vēl ir krietni jārediģē. Daudziem mākslīgā intelekta programmu iekļaušana ikdienas darbu veikšanā ir radījusi patiesu eiforiju. Tas attiecas arī uz dažāda līmeņa mācībām nepieciešamo darbu rakstīšanu. Lielā mērā pašreizējo
Visu rakstu lasiet avīzes Diena trešdienas, 28. jūnija, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!