1977. gadā dzimušās Olgas karjeras sākums ir visai tipisks viņas paaudzei: "Sāku strādāt "dullajos" 90. gados. Tajā laikā bija daudz mazāk rāmju, mazāk recepšu un daudz traku iespēju. Neviens nezināja, kā ir pareizi, un uzņēmumi tikai sāka veidoties. [..] 16 gadu vecumā man jau bija sava vizītkarte, bet no 18 – darba mašīna, telefons un dators."
Kopumā grāmatā Kā gūt panākumus Latvijā lasāmi 14 dažādu cilvēku pieredzes stāsti par ceļu pretī sasniegumiem, un Kotovas stāsts ir viens no tiem. "2018. gads un Latvijas valsts simtgade ir īstais laiks, lai parādītu, cik spēcīga, talantīga un varoša tauta esam," uzskata grāmatas autori Laura Vanaga-Mickeviča un Kārlis Ozols.
Nav noslēpums, ka pat daudziem aizrautīgiem grāmatu lasītājiem radusies skepse pret jebkuru grāmatu, kuras nosaukums sākas ar vārdu "kā".
Ir redzēts tik daudz tādu t. s. padomu grāmatu, kas vienlaikus didaktiski un aprobežoti pamāca, kā paveikt, iegūt, pagatavot, atklāt, nopelnīt, ka tā rezultātā "kā" uz grāmatas vāka raisa ironisku attieksmi pat vistolerantākajos lasītājos.
Taču grāmata Kā gūt panākumus Latvijā nav kārtējais didaktiskā formā paustu klišeju savirknējums, bet ir daudz augstākas raudzes darbs. Turklāt 14 cilvēku izklāstītajā par pašu gūto pieredzi atklājas ne tikai katra stāstītāja personība, bet arī secinājumi par to, kā Latvijā izveidojās uzņēmējdarbības vide.
Paradīzes 89 paaudze
Saistībā ar filmu Paradīze 89, par ko jau rakstīts gan Kultūras Dienā KDI, gan žurnālā SestDiena, apritē ienācis jēdziens "Paradīzes 89 paaudze", respektīvi, XX gadsimta 70. un 80. gados dzimušie cilvēki, kuri kā bērni 1989. gadā pieredzēja akciju Baltijas ceļš, kas aizsāka virzību pretī Latvijas neatkarības atjaunošanai.
Visu rakstu lasiet laikraksta Diena trešdienas, 11. aprīļa, numurā! Ja turpmāk vēlaties Dienas publikācijas lasīt drukātā formātā, laikrakstu iespējams abonēt ŠEIT!
īgņa