Kā vērtējat situāciju finanšu tehnoloģiju jeb tā dēvēto fintech uzņēmumu jomā? Ir redzama reāla attīstība vai tikai plāni un idejas?
Pēdējos divos trijos gados var novērot, ka fintech nozare piesaista ļoti lielas investīcijas. Redzams, ka dažādi tehnoloģiju uzņēmumi investē fintech uzņēmumos. Kopumā fintech ir jauna nozare, tajā tiek piedāvāti inovatīvi tehnoloģiskie risinājumi, kas vērsti uz to, lai sniegtu ļoti plašu, daudzveidīgu finanšu pakalpojumu klāstu. Sākotnēji risinājumi bija saistīti ar naudas aizdevumiem un pārskaitījumiem, bet patlaban tiek veidotas dažādas investīciju platformas. Daudz tiek investēts arī dažāda veida apdrošināšanas pakalpojumu attīstībā. Šobrīd jau var teikt, ka gandrīz visus finanšu pakalpojumus klients var saņemt virtuāli.
Kā tieši bankas klientam būs jādefinē atļauja tam, lai viņa dati nokļūtu fintech sektora rīcībā?
Es prognozēju, ka nebūs tā, ka bankas klients bankai paziņos: "Jūs te, bankā, manus datus varat dot fintech sektoram," jo tomēr jābūt precīzi zināmam, tieši kam dati tiek sniegti un kur tie nonāk. Visdrīzāk būs kāds tehnoloģiskais risinājums, kas, piemēram, vairāku banku klientam piedāvās apvienot šajās bankās esošo kontu informāciju un līdz ar to nodrošināt ērtākus naudas pārskaitījumus. Patlaban situācija ir tāda, ka saistībā ar finanšu darījumiem tieši banku rokās koncentrējas milzīgi daudz informācijas par ļoti plašu sabiedrības daļu, un tā tas ir ne tikai Latvijā, bet arī visās pārējās ES dalībvalstīs.
Visu interviju lasiet laikraksta Diena trešdienas, 25. aprīļa, numurā! Ja turpmāk vēlaties Dienas publikācijas lasīt drukātā formātā, laikrakstu iespējams abonēt ŠEIT!
Masanori