Zinātnieki ģenētiski modificējuši baktērijas, lai tās saskarsmē ar pat nelielu daudzumu sprāgstvielu izgarojumu kļūtu pietiekami fluorescējošas, un izmantojuši šādas baktērijas kombinācijā ar īpašu lāzeriekārtu.
Pētnieki savulaik secinājuši, ka daži augi reaģē uz izgarojumiem no sprāgstvielām, kas deva iedvesmu šīs metodes izstrādei. Kaut fluorescējošas baktērijas, kas reaģē sprāgstvielu tuvumā, jau 2009.gadā bija radījuši zinātnieki Edinburgas Universitātē, Izraēlas speciālistiem pirmajiem izdevies šo metodi padarīt praktiski pielietojamu mīnu meklēšanā.
Izmēģinājumu laikā jaunā tehnoloģija ļāva pārmeklēt 18 centimetrus lielu mīnu lauka sektoru ik sekundi, taču ātrdarbību plānots uzlabot. Pārmeklējot vietu, kur ir aizdomas par apslēptām mīnām, pār teritoriju tiek izkaisītas polimēra lodītes, kuras satur minētās baktērijas. Tad lauku attālināti "skenē" ar lāzeriekārtu, kuru varēs piestiprināt arī dronam. Šādā veidā sapieru darbu iecerēts padarīt gan vieglāku, gan krietni drošāku.
Pašlaik pētnieki turpina darbu pie skenēšanas tehnoloģiju pilnveides, lai varētu īsākā laikā aptvert plašāku teritoriju.