Komijs sacījis, ka pašlaik tīkla kameras ir viena no lielākajām balvām, ko hakeris var iegūt, uzbrūkot datoram. FIB direktors tīkla kameru aizklāšanu nosaucis par "saprātīgu lietu", jo hakeri, piekļūstot tai, var iegūt informāciju ne tikai par cilvēka privāto dzīvi, bet arī par viņa paradumiem, kā arī piekļūt informācijai gan par fizisko, gan digitālo drošību.
Nesen medijos parādījās attēli, kur bija redzams Facebook dibinātājs, miljardieris Marks Cukerbergs un viņa dators. Acīgākie sociālo tīklu lietotāji pamanīja, ka arī viņa datora tīkla kamera ir aizklāta.
Independent atgādina agrāk medijos ziņoto, ka pats FIB izmanto tīkla kameras, lai vāktu informāciju. Tāpat iepriekš ziņots, ka vairāku citu valstu valdības ir izmantojušas tīkla kameras, lai vāktu informāciju. Šādus brīdinājumus pauda arī skandalozais Edvards Snoudens.
Digitālās drošības eksperti regulāri atgādina, ka viens no lielākajiem draudiem drošība internetā ir tieši pašu lietotāji paradumi. Cilvēki mēdz neuzmanīgi rīkoties gan ar savu privāto informācija, gan finansiālo informāciju, tādējādi palīdzot ļaundariem.
Dažādās kompānijas arī sākušas izstrādāt nieciņus un rotaļlietas, ko izmantot, lai aizklātu tīkla kameras.