Kāpēc tieši stop motion? Pirmkārt jau tāpēc, ka šis tehniskais paņēmiens ir ļoti elementārs un viegli apgūstams. Otrkārt – lai izveidotu šādu īsfilmu, nepieciešams tikai fotoaparāts, ieteicams ir fotostatīvs un vēlme radoši darboties. Šis paņēmiens pārsteidz ar to, cik vienkārši var fotogrāfiju atdzīvināt un padarīt kustīgu! Un tieši ar to interesanta ir stop motion tehnika - videoklipu veidošana no daudzu fotogrāfiju virknējuma.
Jauniešu grupa "Digitrix" jau vairākus gadus nodarbojas ar šādu praktisko nodarbību un radošo konkursu organizēšanu. Līdzīgas radošās darbnīcas ir rīkotas gan festivālā "Positivus", gan raidījuma SeMS tešraidēs, gan Rīgas Amatniecības vidusskolā. Ir jau izveidojies savs atbalstītāju un fanu loks.
Šoreiz "Digitrix" jaunieši, pateicoties Jaunatnes Starptautisko programmu aģentūras, Sony Baltic un Moderno tehnoloģiju attīstības fonda atbalstam, nodarbībā piedāvās gan tehniku, gan padomus, kurus sniegs šajā jomā zinoši jauniešu radošās grupas pārstāvji. Radošās izpausmes darbnīcai var pieteikties arī dalībnieki, kam nav priekšzināšanu stop motion īsfilmu veidošanā. Dalībniekiem jāņem līdz tikai labs garastāvoklis un vēlme radoši strādāt. Īsfilmu tēma - vides saudzēšana un saglabāšana. Vai tiešām apkārtējās vides saglabāšana ir tik apdraudēta, ka nepieciešams rīkot šādas un līdzīgas akcijas? Par to nodarbību laikā stāstīs zoologs un aktīvs dabas pētnieks Ingmārs Līdaka.
Nodarbības beigās izveidoto īsfilmu autoriem būs iespēja savus darbus prezentēt un dalīties iespaidos par šajā dienā gūtajām zināšanām un pieredzi. Lai popularizētu autoru darbus un dabas saudzēšanas ideju, tūlīt pēc radošās darbnīcas norises, īsfilmas iecerēts publicēt www.youtube.com un www.digitrix.lv .
Nodarbību apmeklējums būs bez maksas. Pieteikties dalībai radošajā darbnīcā "Radi un rādi" var jaunieši vecumā no 16 līdz 25 gadiem mājas lapā www.digitrix.lv vai nosūtot informāciju par sevi (vārds, uzvārds, vecums, mācību iestāde, kurā mācies vai darba vieta, kur strādā) uz e-pastu [email protected]. Papildus informācija pie projekta vadītāja Jāņa Čudara, tālr.: 28381271.