Pētījumu centra SKDS janvārī veiktajā aptaujā joprojām ļoti augsts ir arī neizlēmušo skaits - 23%, kas ir vairāk nekā jebkurai no partijām. 12,8% paziņojuši, ka vēlēšanās nepiedalīsies. SKDS direktors Arnis Kaktiņš, lūgts prognozēt, vai Māris Kučinskis kā premjers var uzlabot vai samazināt ZZS reitingu turpmākajos mēnešos, atzīst, ka iespējams ir gan viens, gan otrs. «Popularitāte ilgstoši fiksētā līmenī nepastāvēs. Nav nekā nepastāvīgāka kā cilvēku simpātijas,» brīdina A. Kaktiņš. Janvārī ZZS reitinga pieaugums, iespējams, saistīts ar to, ka kopš decembra beigām un janvāra pirmajā pusē medijos viņi parādījušies kā stiprākie. «Janvāra pieaugums nav pārsteidzošs - iepriekšējā pieredze liecina, ka Latvijā ir sabiedrības daļa, kura mīl uzvarētājus. Vairāk gan tas vērojams pēc uzvaras vēlēšanās - parasti šīs partijas nākamajā aptaujā iegūst mazliet vairāk nekā pirms tam. Bet šis efekts nav ilglaicīgs - divu, maksimums, trīs mēnešu laikā, ja nav īpašu iemeslu, lai šo partiju mīlētu vairāk, tās reitings atgriežas ierastajā līmenī,» konstatē A. Kaktiņš.
Pēc diezgan straujā krituma, decembrī sasniedzot tikai 6% respondentu atbalsta, Vienotība janvārī pusi procentpunkta ir atguvusi. A. Kaktiņš atzīst - dati nedod iemeslu uzskatīt, ka Vienotības popularitāte turpinās strauji samazināties. «Ja objektīvi paskatāmies uz Vienotības elektorātu - lielai daļai ir diezgan grūti vienkārši pāriet pie citas partijas. Tiem, kuri balsoja par šo partiju, bija savi iemesli, kāpēc ZZS un NA nelikās simpātiski,» norāda sociologs. Tas, ka daudziem vēlētājiem Vienotība kļuvusi nesimpātiskāka, automātiski citas partijas pievilcību nevairo. «Vienai Vienotības atbalstītāju daļai nav citas jēgpilnas alternatīvas,» atzīst A. Kaktiņš.
Vērojot citu parlamentā pārstāvēto partiju reitingus, tajos nav manāmas straujas pārmaiņas. Pēc divu mēnešu krituma kāpums uz 20,7% potenciālo vēlētāju balsu ir Saskaņai, savukārt kopš novembra nedaudz turpina krist Nacionālās apvienības pozīcijas respondentu acīs. Pēc nelielā palēciena decembrī Latvijas Reģionu apvienība atgriezusies pie ierastā līmeņa ap 4%, būtisku maiņu nav arī partijai No sirds Latvijai. Nelielās svārstības ir iespējamas arī statistiskās kļūdas ietvaros, kas, sastādot partiju reitingus, vienmēr tiek ievērota, norāda A. Kaktiņš.
SKDS aptauja, uzdodot jautājumu: «Ja rīt notiktu LR Saeimas vēlēšanas, par kuru politisko spēku vai apvienību Jūs balsotu?», notika no 15. līdz 25. janvārim visos Latvijas reģionos, aptaujājot 862 Latvijas pilsoņus. Respondentiem tika izsniegts politisko spēku saraksts, kuri piedalījās pēdējās Saeimas vēlēšanās.