Lielākoties tās ir valodu nometnes, vasaras skolas vai tematiskas nometnes, kas ļauj svešvalodas apguvi apvienot ar aktīvu atpūtu. Valodas mācīšanās ārzemēs ļauj labāk izprast citas valsts kultūru un mentalitāti, iegūt jaunus un interesantus draugus, kā arī apgūt patstāvību, atrodoties tālu no mājām.
Šīs nometnes paredzētas skolas vecuma bērniem no 7 līdz 18 gadiem. Lielākoties tiek organizēta individuāla dalība, bet, piemēram, Ergo Education centrs piedāvā arī organizētu grupu. «Lielākoties šīs nometnes ilgst vienu līdz divas nedēļas un tās organizē kāda no attiecīgās valsts mācību iestādēm, kur uz nometni ierodas bērni no dažādām valstīm. Pa dienu bērni mācās un nodarbojas ar sportiskām aktivitātēm, ir arī brīvais laiks, bet pēcpusdienas tiek veltītas ekskursijām, radošajām aktivitātēm. Bērni ir nodarbināti visu laiku. Mazie, līdz 13 gadu vecumam, dzīvo rezidencēs, kas atrodas skolas teritorijā, un ekskursijās vai tamlīdzīgi tiek vadāti ar autobusu vai nometnes gida pavadībā, vecākiem bērniem iespējams dzīvot arī viesģimenēs,» skaidro mācību centra Linkturs izglītības programmu konsultante Marija Matvejeva.
Ergo Education izglītības programmu menedžere Jūlija Viripajeva atklāj, ka populārākie galamērķi angļu valodas apgūšanai ir Lielbritānija un Malta. Jāpiesakās aptuveni mēnesi iepriekš, bet labāk to izdarīt savlaicīgi, jo daudzi dalību nometnē rezervē jau iepriekšējā gada decembrī, bet aprīlis maijs ir pēdējais laiks izvēlēties, jo iecerētajā nometnē var nebūt vietu.
Bērns uz attiecīgo nometni ceļo viens, viņam nepieciešama notariāli apstiprināta vecāku izziņa, ka viņš drīkst izbraukt no valsts. Galamērķī bērnu sagaida nometnes pārstāvis. «Vecākiem ir jāaizpilda anketa par bērna veselības stāvokli, saņemtajām potēm, alerģijām. Lielākoties speciālas medicīniskās izziņas nav nepieciešamas. Protams, savlaicīgi jābrīdina organizatori, ja bērnam ir kādas īpašas diētas,» atgādina M. Matvejeva. Ar bērnu ir rūpīgi jāizrunājas un jāizvērtē, vai viņš ir gatavs dzīvot tālu no mājām, svešā vidē, kur sazināties iespējams vien svešvalodā, jo uz Angliju vai Maltu aizskriet pakaļ atvasei nav tas pats, kas aizbraukt ar auto, piemēram, no Rīgas līdz Cēsīm. Jāraugās, lai organizatoram ir nepieciešamā licence šādu darbību veikšanai, un rūpīgi jāizlasa līgums.