«Esmu pārliecināts, ka dāvājām milzu prieku albāņu faniem. Ne tikai tiem, kas ir Albānijā, bet albāņiem visā pasaulē. Lai kurp mēs dotos, visur sastapām fanus, kuri vēlējās pateikties mums par to, ko darām, un atbalstīt,» pēc vēsturiskās uzvaras sacīja Albānijas izlases galvenais treneris Džanni De Bjasi. Nebūtu īsti pareizi teikt, ka Armando Sadiku kļuva par pirmo albāni, kurš guvis vārtus EČ finālturnīros, jo, piemēram, Vācijas izlases pirmos vārtus šajā turnīrā guva albāņu izcelsmes aizsargs Škodrans Mustafi, tomēr Sadiku paveiktais uz mūžiem ieies Albānijas futbola vēsturē. «Tas brīdis, protams, bija ļoti emocionāls. Mēs jau sasniedzām savu mērķi, tāpēc arī esam tik priecīgi. Esmu ļoti priecīgs par gūtajiem vārtiem, taču tas ir visas komandas nopelns,» norādīja vēsturisko vārtu autors.
«Es neesmu akls - saprotu, ka esam spējīgi uz labāku sniegumu, bet otrais turnīrs mums tā pa īstam tagad tikai sākas,» pēc neizteiksmīgā snieguma mačā pret Šveici sacīja Francijas izlases galvenais treneris Didjē Dešams. A grupas uzvarētājai gaidāma gara pauze - astotdaļfināla mačs francūžiem būs jāaizvada tikai svētdien pret C, D vai E grupas trešo labāko komandu. Ja ziemeļīri būs četru labāko trešo vietu ieguvēju pulkā, tieši tie būs Francijas pretinieki play-off pirmajā kārtā. Savukārt A grupas otrās vietas ieguvējai Šveicei jāgatavojas spēlei sestdien pret C grupas otro vietu - iespējams, Poliju.
Interesanti, ka Dešams ir jau kārtējais favorītu komandas treneris, kurš kārtībai aizsardzībā pievērsis lielāku nozīmi turnīra kontekstā nekā uzbrukumam. «Bija brīži, kad cilvēki norādīja uz to, ka neesam pietiekami labi aizsardzībā, bet mēs to nostabilizējām, nemazinot uzbrukuma bīstamību. Kas mums grupu stadijā bija pozitīvs? Rezultāti. Mēs tikām tālāk, guvām vārtus, radījām iespējas un atrisinājām lērumu aizsardzības nianšu īsā laika posmā.»
Otrdien vietas tiks sadalītas arī C un D grupās. Visspraigākais neklātienes duelis solās būt starp horvātiem un čehiem, kas palikuši bez saviem vidējās līnijas smadzeņu centriem, attiecīgi Lukas Modriča un Tomaša Rosicka. Abu izlašu desmitie numuri tiešā un pārnestā nozīmē (futbolā saspēles veidotāja lomu uzbrukumā sauc par «desmito numuru») savainojumu dēļ izlaidīs savu izlašu nākamos mačus, bet vēl nav skaidrības par viņu piedalīšanos play-off kārtā, ja viņu pārstāvētās izlases tur iekļūs. Horvātu trenerim Antem Čačičam Modriča iztrūkums varbūt ir mazāk sāpīgs. Gan tāpēc, ka viņa rīcībā ir līdzīgu lomu nospēlēt spējīgie Ivans Rakitičs (Barcelona) un Mateo Kovačičs (Madrides Real), gan tāpēc, ka pret Spāniju varbūt lietderīgāks būtu tieši uz bumbas atņemšanu tendēts pussargs. Savukārt grūtāks uzdevums būs čehu trenerim Pāvelam Vrbam, kuram reālu alternatīvu Rosickim nav. «Šai komandai varbūt nav zvaigžņu, toties ir savs raksturs, savs stils un komandas gars,» Čehijas pašreizējo modeli komentēja viņu izlases kādreizējais aizsargs Zdeneks Grigera, paužot, ka cerības pastāv.
Ar saviem otrdienas pretiniekiem turkiem čehi spēlēja arī kvalifikācijas ciklā. Lai gan turku izredzes uz astotdaļfinālu ir niecīgas, viņu aizsargs Gekhans Gonuls sola cīnīties līdz pēdējam. Līdzīgi kā kvalifikācijā, kad turku treneris Fātihs Terims pēc 1:1 Rīgā jau domāja par atkāpšanos. Ja horvāti zaudēs spāņiem ar vieniem vārtiem, bet čehi ar vieniem uzveiks turkus, otrās vietas ieguvēja noteikšanai nāksies skaitīt abu izlašu dzeltenās un sarkanās kartītes. Pašlaik čehiem ir par divām dzeltenajām kartītēm mazāk nekā horvātiem, un nevienai no šīm valstsvienībām turnīrā tiktāl nav bijis sarkano kartīšu jeb noraidījumu. Ja arī tad rādītāji būs vienādi, skatīsies izlašu vietas UEFA rangā, kurā augstāk ir horvāti.
Pirmdien vēlu vakarā tika aizvadītas B grupas pēdējās kārtas spēles Krievija - Velsa un Slovākija - Anglija.