Eksperti, kas izmeklēja Germanwings reisa Barselona-Diseldorfa lidmašīnas traģēdiju, kurā Alpos gāja bojā 150 cilvēku, sākotnēji esot saskārušies ar problēmu, ka viņiem nav simtprocentīgas informācijas par visiem aviopasažieriem.
«Uzreiz pēc notikušā mēs gribējām salīdzināt lidojušo sarakstus ar drošības dienestu datubāzēm, lai censtos noskaidrot, vai šis nav bijis terora akts. Taču secinājām, ka uzreiz nav skaidrs, kādi cilvēki atradušies lidmašīnā. Ja cilvēks nodod savu biļeti citam, reģistrācijā parādās tikai uz biļetes uzrakstītā vārds. Tas rada drošības apdraudējumus, kuri mums nākotnē jāapspriež,» teica ministrs.
Viņš arī piebilda, ka lidojumi tomēr nebūtu pielīdzināmi braucieniem ar vilcienu vai autobusu, uz kuriem biļetes tiek pārdotas anonīmi, tāpēc esot jāpanāk, ka aviopasažieru identitāte tiek pārbaudīta visos gadījumos. Drošības dēļ ļoti nozīmīga esot arī informācijas apmaiņa par aviopasažieriem ar ārvalstīm ārpus ES. Tas nākotnē ļautu iegūt informāciju par potenciāli bīstamiem cilvēkiem, kas pārvietojas arī Šengenas līguma dalībvalstu iekšienē.