Noteikumi nosaka, ka Izglītības un zinātnes ministrija (IZM), saņemot informāciju no Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) par nepilngadīgu patvēruma meklētāju, slēdz līgumu ar izglītības iestādi par nepilngadīga patvēruma meklētāja izglītības nodrošināšanu, kontrolē piešķirto valsts budžeta līdzekļu izlietošanu izglītības iestādē un pieprasa izglītības iestādei visa veida informāciju par nepilngadīgā patvēruma meklētāja izglītības nodrošināšanu.
Pašreizējā prakse liecina, ka nepilngadīga patvēruma meklētāja izglītības ieguves sākšana tiek nodrošināta trīs mēnešu laikā kopš ierašanās Latvijā. Savukārt pēc informācijas saņemšanas no PMLP vai Valsts robežsardzes (VR) par lēmumu par bēgļa vai alternatīvā statusa piešķiršanu vai atteikumu to piešķirt IZM informē izglītības iestādi. Nepilngadīgai personai, kurai piešķirts bēgļa vai alternatīvais statuss, tiek nodrošinātas iespējas iegūt izglītību valsts valodā valsts vai pašvaldības izglītības iestādē.
IZM regulāri apkopo informāciju par nepilngadīgu patvēruma meklētāju izglītības ieguves nodrošināšanu vispārējās izglītības iestādēs. 2015./2016. mācību gadā izglītības ieguve tika nodrošināta 12 nepilngadīgiem patvēruma meklētājiem Rīgas N. Draudziņas vidusskolā un pieciem nepilngadīgiem patvēruma meklētājiem Rīgas Ukraiņu vidusskolā, tostarp vienam bērnam no piecu gadu vecuma sagatavošanai pamatizglītības ieguvei.
IZM nosaka izglītības iestādes, kas sniedz nepilngadīga patvēruma meklētāja izglītības ieguves iespējas, saskaņojot ar pilsētas vai novada pašvaldību.
IZM, aprēķinot nepieciešamo finansējumu nepilngadīga patvēruma meklētāja izglītības iespēju nodrošināšanai, plāno, ka līdz 2017. gada 17. septembrim provizoriski var tikt uzņemti 177 nepilngadīgi patvēruma meklētāji, kas veido trešo daļu no lēmumos noteiktā patvēruma meklētāju skaita. LETA