Ekatepeka, kurā ir 1,6 miljoni iedzīvotāju, ir bēdīgi slavena ar narkotirdzniecības radītu vardarbību, cilvēku nolaupīšanu, bandu veiktajām slepkavībām, īpaši - sieviešu slepkavībām.
Pāvests visas vizītes Meksikā laikā nemitīgi nosodīja piespiedu emigrācijas un narkotiku postu, aicinot Meksikas līderus gādāt par «patiesu taisnīgumu» daudzcietušajiem pilsoņiem. Sestdien viņš īpaši nosodīja endēmisko korupciju Meksikā, aicinot prezidentu Enriki Penju Njeto un viņa valdību cīnīties pret to. Meksikā korupcija ir dziļi skārusi visus sabiedrības slāņus. Arī prezidents, viņa sieva un finanšu ministrs bijuši iesaistīti interešu konflikta skandālos valdības konkursos.
Pāvests narkotiku tirdzniecību un pārvadāšanu salīdzināja ar audzēju, kas pārņēmis un iznīcinājis Meksikas sabiedrību, un vienlaikus aicināja katoļu baznīcu Meksikā darīt daudz vairāk, nevis vienkārši nosodīt šo problēmu.
Tūkstošiem atbalstītāju pavadīja pāvestu ceļā uz īpašo svētdienas dievkalpojumu Ekatepekā. Pēdējā lūgšanā šajā pilsētā viņš aicināja meksikāņus pārvērst valsti iespēju zemē, kurā «nav vajadzības emigrēt, lai varētu sapņot, nav vajadzības kļūt par ekspluatētāju upuriem, lai vienkārši dabūtu darbu».
Pirmdien pāvests devās braucienā pa Meksikas visnabadzīgāko štatu, kurā ir vismazākais katoļticīgo skaits - Čjapasu. Savukārt otrdien viņš dosies uz rietumštatu Mičoakanu de Okampo, ko asi skārusi narkotiku tirdzniecības izraisītā vardarbība.
Piecu dienu ceļojuma noslēgumā pāvests viesosies Huaresas pilsētā pie robežas ar ASV, kas kļuvusi par simbolu ar narkotirdzniecību saistītajām slepkavībām. Īpašā dievkalpojumā Huaresā viņš plāno aizlūgt par migrantu tūkstošiem, kas caur Huaresu plūst uz ASV labākas dzīves meklējumos.