Krietni novēlots lēmums
Domes opozīcijas deputāts Olafs Pulks (Vienotība), komentējot notikušo, uzsver, ka Vienotība nekad nav balsojusi par to, lai V. Reinbahu ieceltu attiecīgajā amatā, tieši pretēji - pēc partijas ierosinājuma jau divreiz sasauktas ārkārtas sēdes, kurās izskatīts lēmums atstādināt RDSD direktoru. N. Ušakovs pats Dienai nevēlējās atklāt V. Reinbaha atstādināšana iemeslus, taču ar preses sekretāres Lailas Ivānas starpniecību norādīja, ka šāds lēmums pieņemts, jo bijusi slikta departamenta darba organizācija, kas radījusi sarežģījumus vērienīgajos šīsvasaras remontdarbos. Savukārt rezonējot uz opozīcijas teikto, pilsētas vadība vienīgi saka, ka «opozīcija regulāri pieprasa amatpersonu atlaišanu, tas ir viens no viņu darba instrumentiem».
O. Pulks gan nekautrējas izteikt savus pieņēmumus: «Acīmredzot Ušakova kungs jūt, ka viņa popularitāte krītas, un visa Rīga ir uzrakta tā, it kā tikko būtu beidzies karš. Tad tiek meklēts vainīgais un mēģināts parādīt stingrā tētiņa stingro roku.» Viņš arīdzan nenoliedz, ka redzama zināma saistība starp pēkšņiem, skaļiem lēmumiem un nākamā gada pašvaldību vēlēšanām.
Nacionālās apvienības Rīgas domes frakcija uzskata, ka politiskā atbildība par nekārtībām RDSD jāuzņemas mēram pašam. Tam piekrīt arī O. Pulks: «Vislabāk būtu, ja viņš atzītu, ka ir kļūdījies, un atvainotos. Neko vairāk, pieņemsim, kaut kādu atkāpšanos no amata, mēs jau no viņa nesagaidīsim. Tas liecinātu par to, ka viņam vismaz kaut cik rūp un interesē, kas notiek Rīgā, nevis tikai viņa popularitātes reitings.» Arī uz šo jautājumu dome atbild īsi, tikai atzīmējot, ka NA ir tiesības paust savu viedokli. Vai mērs plāno atbildību guldīt uz saviem pleciem, nav skaidrs.
Apšaubāma kadru maiņa
Lēmums par V. Reinbaha tālāko atbrīvošanu no amata tikšot pieņemts tuvākajā laikā, tikmēr pildīt direktora pienākumus uzticēts RDSD direktora padomniekam Emīlam Jakrinam (Latvijas attīstībai), kuram citstarp būs arī jānovērtē atsevišķu departamenta darbinieku paveiktais, lai varētu pieņemt lēmumu par viņu tālāko nākotni.
E. Jakrina reputācija gan ir, maigi sakot, pretrunīga. Piemēram, 2010. gadā ar E. Jakrina vārdu bija saistīts politisks skandāls - viņš vienlaikus ieņēma vairākus nozīmīgus amatus, tāpēc tika izslēgts no partijas. Arī šobrīd E. Jakrins ir Ceļu satiksmes drošības direkcijas valdes loceklis, taču, kā pats norāda, konfliktsituācija, visticamāk, izpaliks: «Līdz šim es biju RDSD direktora padomnieks, un, lai apvienotu amatus, man bija atļauja no abām pusēm. Šobrīd mans amats joprojām ir padomnieks, taču es konsultēšos ar juristiem un sapratīšu, vai nepieciešama kāda papildu atļauja.» To, vai E. Jakrinam tiks piedāvāts arī pastāvīgi ieņemt direktora amatu, N. Ušakovs komentē izvairīgi: «Es nevaru pateikt ne jā, ne nē. Tas ir pagaidu risinājums. Paskatīsimies, kā viņš strādā, vai nu virzīsim viņu, vai kādu citu, organizējot konkursu.» Arī pats pagaidu pienākumu izpildītājs ir atturīgs, taču atzīst, ka, ja Rīgas vadība vēlēsies viņu redzēt amatā, tad viņš šādu iespēju apsvērs.
V. Reinbaham citu amatu pašvaldības struktūrās mērs neredzot, tomēr opozīcija ir pārliecināta, ka «gan jau viņu iekārtos kādā siltā vietiņā».
Lai arī līdz ar paziņojumu par direktora atcelšanu no amata N. Ušakovs atzīmēja, ka remontdarbus tāpat izdosies paveikt laikā, jau pāris stundu vēlāk viņš atzina, ka Brīvības, Lāčplēša un Krišjāņa Barona ielu neizdosies pabeigt plānotajos termiņos.