Jukai ar vienu galotni, augot blakus vienam gaismas avotam, ļoti izlokās stumbrs uz vienu pusi. Šādi augusi juka ir līka, un to iztaisnot nevar. Bet, ņemot palīgā laiku un pacietību, nogriežot nedekoratīvās lielāko galotnes daļu, iegūsim divas atšķirīga izskata jukas.
Augs citas galotnes! Līkā juka jāgriež tā, lai palikusī stumbra apakšējā daļa būtu samērā taisna - perpendikulāra pret podu. Ja tomēr tā nav tik taisna, kā gribētos, var iestādīt juku jaunā substrātā nedaudz šķībi, bet tā, lai stumbrs būtu taisni vērsts uz augšu. No nogrieztā, bezlapainā stumbra pēc vairākiem mēnešiem griezuma vietā parādīsies jaunie dzinumi - vismaz 1-3. Jo daudzgadīgāka juka, jo vairāk pārkoksnējies stumbrs, un, jo zemāks griezums, jo ilgāk jāgaida jaunie dzinumi.
Taču ikviena juka, vienalga, cik tā būtu veca, izveido dzinumus. Nogriezta viengalotņu juka pēc gadiem kļūst par augu ar daudzām galotnēm, ko iegūst, tās pakāpeniski apgriežot. Katru gadu kopjot un griežot juku, to var izveidot par kuplu daudzgalotņu augu. Arī vainaga izskats var būt dažāds - slaids, plats u. c.
Nogriezto galotni vismaz līdz pusei atlapo (norauj, nevis nogriež lapas, jo griežot pie stumbra paliek lapu pamatnes daļas, kas augsnē var sākt pūt, traucējot spraudeņa apsakņošanos) un sprauž nedaudz mitrā kūdras un grants maisījumā.
Substrātā iegremdē un cieši apkārt pieblīvē augsni 20-25 cm garam stumbram. Ja sakņošanās gaitā kādas apakšējās lapas nokalst, tās noņem (nav jārauj, tās viegli atdalās no stumbra).
Spraudeni sakņo gaismā, istabas temperatūrā, bez seguma.
Liels galotnes spraudenis (50-70 cm garš) var sakņoties vairākus mēnešus.
Apsakņotais spraudenis augs slaids, lapots, ar vienu galotni. Ja viengalotnes juku audzē pie loga, augs ik pēc pāris mēnešiem nedaudz jāpagriež, lai atkal neizaugtu līks uz vienu pusi. Tāpat jārīkojas ar kuplajām daudzgalotņu jukām, jo arī tās nepagrozot var izaugt šķības un greizas.