Pēdējā nedēļas nogalē vien policija atklāja, ka 2000 Kanādas aborigēnu apdzīvotājā Atavapiskatā Ontārio provincē vienpadsmit cilvēku mēģināja izdarīt pašnāvību. Pirmdien vēl viena cilvēku grupa tika ievietota slimnīcā un aizturēšanas vietās, lai novērstu, ka viņi izpilda savstarpēju vienošanos par pašnāvību. Šo cilvēku vidū bija daudz pusaudžu un pat bērni, jaunākais no viņiem ir 11 gadu vecs. Martā Atavapiskatā pašnāvību mēģināja izdarīt 28 cilvēki, to vidū arī daži pieaugušie
Šie incidenti izraisījuši šoku valstī, lai gan ir zināms, ka daudzi no 1,4 miljoniem pamatiedzīvotāju dzīvo nabadzībā, viņu mūža ilgums ir mazāks nekā citiem kanādiešiem un viņi biežāk kļūst par vardarbīgu noziegumu upuriem.
Veselības ministre Džeina Filpota parlamenta sēdē pavēstīja, ka pašnāvību skaits pamatiedzīvotāju jauniešu vidū ir vismaz desmit reižu lielāks nekā vidēji valstī. Aborigēnu skaits ir ap 4% no valsts iedzīvotājiem. Opozīcijas pārstāvji uzsvēra, ka Kanāda ir nodevusi tās aborigēnu jauniešus, faktiski norakstot veselu paaudzi bērnu un jauniešu.
Federālā valdība nosūtījusi uz Atavapiskatu 18 darbiniekus, to vidū psihologus, mediķus un policistus.
Paši pamatiedzīvotāju kopienu vadītāji uzskata, ka pašnāvības izraisa izolētajās aborigēnu kopienās valdošā bezcerība un pesimisms, kā arī strauji augošā recepšu medikamentu pārdozēšana. Dzīvojot izolētā kopienā, kurā valda hronisks bezdarbs, ēku pārapdzīvotība, pat tīra ūdens trūkums, taču ir pieejams internets, aborigēnu jaunieši īpaši izjūt atšķirību no dzīves pārējā Kanādā. Atavapiskata ir sasniedzama vienīgi ar lidmašīnu vai pa ledus ceļu ziemā.