2. Ekipējies. Ņem līdzi katram augam savu maisiņu transportēšanai; šķērītes un nazīti, ar ko augu vai tā daļu ērtāk iegūt; lāpstiņu, ar ko izrakt augu ar visu sakņu daļu; papīra etiķetes datu pierakstīšanai ar lentīti, ko apsiet augam vai ievietot maisiņā; rakstāmpiederumus; salvetes augu nosusināšanai; ģeogrāfiskās vietas noteikšanas ierīci, ja ir vēlme precīzi fiksēt auga augšanas koordinātas; fotoaparātu auga iemūžināšanai reālā vidē.
3. Ievāc ar visu sakni. Tikai pirms tam noteikti pārliecinies, vai augs nav aizsargājams. Augu nedrīkst mazgāt vai skalot, bet tikai nopurināt. Sīkiem augiem var ievākt vairākus eksemplārus.
4. Pieliec etiķeti. Tā kā pēc žāvēšanas augs maina savu sākotnējo skatu, ir vērts uz zīmītes pierakstīt ne tikai tā nosaukumu, vietu, kur tas ievākts, bet arī krāsu, izmēru vai pat smaržu.
5. Salīdzini ar augu noteicēju. Augu pirms ievākšanas var arī nofotografēt, iemūžinot tā sākotnējo izskatu, kas palīdzēs to salīdzināt ar bilžu augu noteicējiem, lai nekļūdītos. Augu noteicējs pateiks priekšā arī auga latīnisko nosaukumu, padarot herbāriju poētiskāku.
6. Liec presēties. Bieza grāmata, kura sen nav lasīta un kuru nav bail mazliet samērcēt vai iekrāsot, vai arī avīžu lapas starp koka dēļiem - der jebkas smags un mitrumu uzsūcošs. Svarīgākais - augu ielikt presēties pēc iespējas ātrāk, izlīdzinot augu lapas un augu cieši nospiežot, lai tās nekrokotos, augam žūstot.
7. Pieraksti vēlamos datus. Laiks, datums, vieta, augsnes veids vai biotops - pļava, mežs, purvs vai grāvmala. Senos laikos rakstīja arī to, kas šim augam auga līdzās. Ja izmanto ģeogrāfiskās koordinātas nosakošu ierīci, vari papildināt ziņas pie auga arī ar šiem datiem.
8. Apskati ik pārdienas. Sargies no mitruma. Maini presēšanas vietu, ja lapas ir mitras. Starp citu, pirmajās dienās augu vēl var arī mazliet sakārtot, ja nepieciešams pagriezt citā virzienā kādu ziedlapu vai lapu.
9. Iepako. Stingra zīmēšanas vai rasēšanas papīra lapas, albums ar zīdpapīra lapām vai aploksnes, ko sakārto mapēs. Ja herbārijam gribam ilgu mūžu, augu nav ieteicams līmēt, jo līmviela var sabojāt to. Vislabāk to atstāt brīvu vai piešūt.
10. Atrodi mājvietu. Līdz augs gatavs piepulcēties herbārija kolekcijai, var paiet gan vairākas dienas, gan vairākas nedēļas. Viss atkarīgs no auga mitruma pakāpes. Kārtojot savu herbārija kolekciju, vari improvizēt, vari datēt pēc ievākšanas laika vai kārtot alfabētiskā, ģeogrāfiskā vai sugu kārtībā, bet svarīgākais ir nodrošināt herbārijam savu mājvietu - pēc iespējas nemainīgu temperatūru.