Vēlāk Turcijā ieradās vēl viens prāmis ar migrantiem no Grieķijai piederošās Čiosas salas.
Pirmdien notikušās migrantu deportācijas noritējušas mierīgi, lai gan Lesbas salā aktīvisti noorganizēja nelielu protestu, izkliedzot saukļus «Kauns Eiropas Savienībai!» un «Nē deportācijām!». Dikili ostā protestētāji izkāra transparentu, uz kura bija uzrakstīts «Apturiet deportācijas, atveriet robežas!»
Atbilstoši ES un Turcijas līgumam migranti, kuri nelegāli ieradušies Grieķijā, tiks nosūtīti atpakaļ uz Turciju, ja viņi nav pieprasījuši patvērumu Grieķijā vai ja viņu patvēruma lūgums ir noraidīts.
Reuters ziņo, ka neilgi pēc deportāciju sākšanas Grieķijas krasta apsardzes kuģis netālu no Lesbas salas pārtvēra divas laivas, kurās bija 50 migrantu, to skaitā bērni un arī kāda sieviete ratiņkrēslā.
Deportāciju pretinieki uzsver, ka gan Turcija, gan Grieķija šo procesu ir pārāk sasteigušas un nav tam īsti gatavas. ES robežapsardzes aģentūrai Frontex ir tikai desmitā daļa no nepieciešamajiem darbiniekiem, lai kvalitatīvi varētu veikt deportējamo migrantu atlases procesu.
Turcijas iekšlietu ministrs paziņojis, ka deportēti tiks migranti, kuri nav no Sīrijas. Amnesty International apsūdzējusi Turciju, ka tā deportē Sīrijas pilsoņus atpakaļ uz Sīriju, pakļaujot viņu dzīvību briesmām.
Šogad Grieķijā jau ieradušies vairāk nekā 150 tūkstoši migrantu. 37% no viņiem ir bērni. 53% no Grieķijā ieceļojušajiem migrantiem ir izkāpuši krastā Lesbas salā. Vismaz 366 cilvēki, šķērsojot jūru, gājuši bojā. 2015. gadā Grieķijā ieradās 853 650 migrantu. Kopš martā panāktās vienošanās starp ES un Turciju ik dienas Grieķijas salās ierodas ap 400 migrantiem.
Desmitiem tūkstoši migrantu ir iestrēguši Grieķijā, jo valstis, kas atrodas uz ziemeļiem no tās, slēgušas robežas un neļauj viņiem pārvietoties Rietumeiropas virzienā. Daudzi no migrantiem mēģina nokļūt Vācijā vai kādā citā pārtikušā Eiropas Savienības valstī.