Lai pilnveidotu nodarbināto personu profesionālo kompetenci un laikus novērstu darbaspēka kvalifikācijas neatbilstību darba tirgus pieprasījumam, IZM izstrādāja Ministru kabineta noteikumus, kas nosaka, kā šā mērķa īstenošanai tiks izmantots ES fondu finansējums.
Ņemot vērā pašreizējo nestabilitāti darba tirgū un nepieciešamību mazināt sociālās atstumtības risku, kas jo īpaši attiecas uz darbiniekiem ar zemu prasmju un kvalifikācijas līmeni, līdz 2022. gada beigām pieaugušo izglītības sistēmas attīstībā tiks ieguldīti 27 miljoni eiro. No kopējā valdības apstiprinātā finansējuma ievērojami lielākā daļa - nepilni 23 miljoni eiro - būs Eiropas Sociālā fonda līdzekļi, bet četri miljoni eiro - valsts budžeta līdzfinansējums, uzsver IZM.
Profesionālajai pilnveidei vai jaunas kvalifikācijas ieguvei atbalstu varēs izmantot strādājošie vecumā no 25 gadiem. Prioritāri atbalstu paredzēts sniegt sociālā riska grupu nodarbinātajiem un cilvēkiem, kas vecāki par 50 gadiem, kā arī bēgļiem un personām ar alternatīvo statusu. Paredzēti arī papildu atbalsta pasākumi sociālās atstumtības riskam pakļautiem nodarbinātajiem, norāda IZM.
Ekonomikas ministrijas dati liecina, ka līdz 2020. gadam profesionālā tālākizglītība būs nepieciešama aptuveni 20% ekonomiski aktīvo iedzīvotāju jeb 120 tūkstošiem cilvēku. Tāpēc ir būtiski jau tagad veikt papildu atbalsta pasākumus, lai veicinātu nodarbināto interesi par profesionālo pilnveidi un izglītību, kas paredzēta tieši pieaugušajiem.