Rīgas dārzkopības un biškopības biedrības vadītāja Gunta Lāce saka, ka viņa paļaujas uz gadu gaitā gūto pieredzi. Taču intuīcija un pieredze ir prasmes, kas jāattīsta praksē, bet paralēli vērts ieklausīties, ko saka zinātāji.
Planētu stāvokļa un mēness fāžu interpretācija dažādiem vērotājiem mēdz nedaudz atšķirties. Piemēram, ir dārza darbu speciālisti, kas par izejas punktu jeb centru uzskata Zemi, šādu interpretāciju sauc par ģeocentrisko pozīciju, kā arī tādi, kas, līdzīgi kā astronomijā, par centru uzskata Sauli, - tā ir heliocentriskā interpretācija. Jebkurā gadījumā mainās mēness izskats un atrašanās - no pilna un apaļa līdz tikpat kā neredzamam.
Veidojot mēness kalendāru, dienas sagrupē - atkarībā no debess ķermeņa fāzēm tiek noteiktas dārza darbiem nelabvēlīgās, kā arī ieteicamās dienas, kad sēt, stādīt vai attiecīgi apkopt sakņaugus, lapaugus, augļu stādus, ziedus. Īpaši svarīgi izprast dabas procesus ir tiem, kas savās dobītēs vēlas saimniekot maksimāli videi draudzīgi un veselīgi.
Ilze Žola ir agronome, bioloģiskās lauksaimniecības speciāliste, un viņas veidotie dārza darbu kalendāri ir ieguvuši dārzkopju cieņu un respektu.
I. Žola skaidro, ka periodā no 7. aprīļa līdz 13. aprīlim bija jauns mēness, bet no 14. aprīļa līdz 26. aprīlim ir augošs mēness, un šis ir piemērots laiks sēšanai un stādīšanai, vienīgi jāraugās, vai zeme nav pārāk mitra un auksta, - laba būs, ja nelips pie kapļiem, apaviem, bet irdeni nobirs nost.