Trīs stundas ilgušajās debatēs ASV republikāņu kandidāts uz prezidenta amatu tika dēvēts par publicitāti alkstošu demagogu un muļķi, taču, kā teica konservatīvo deputāts Toms Tugendhats, «lai gan es domāju, ka šis vīrs ir traks, lai gan es domāju, ka viņam nav jēdzīgu ideju, par kurām izpausties, es netaisos būt tas, kurš mēģinās viņu apklusināt».
Britu parlaments sprieda par D. Trampu, jo bija saņēmis pusmiljona pilsoņu parakstītu petīciju ar prasību neielaist viņu valstī pēc tam, kad viņš aicināja aizliegt musulmaņiem iebraukt ASV ekstrēmistu draudu dēļ. D. Tramps bija arī paziņojis, ka atsevišķās vietās Lielbritānijā ir tik daudz radikalizētu musulmaņu, ka policisti tajās baidās par savu dzīvību. Britu likumi paredz, ka parlamentam jādebatē par petīciju, ko parakstījuši vismaz 100 tūkstoši cilvēku.
Leiboristu deputāts Pols Flins pauda viedokli, ka Tramps jau ir saņēmis pārāk daudz uzmanības: «Pastāv lielas briesmas, ka, uzbrūkot šim vīram, mēs viņam varam uzlikt upura oreolu un veicināt viņa popularitāti atbalstītāju vidū.» Savukārt viņa partijas biedrs Džeks Dromejs teica, ka D. Tramps ir bīstams, jo uzkurinājis naidu starp ticībām: «Donalds Tramps ir muļķis. Viņš var tāds būt. Taču nedrīkst viņam atļaut būt bīstamam muļķim mūsu valstī.»