21.-22. jūlijā novāciet gatavo ražu, gatavojiet ziemai. Vēl nav par vēlu sēt redīsus rudens ražai. Tukšās dobes sakopiet un apstrādājiet zemi, domājot par nākotni - ko sēsiet rudenī, kur ko plānojat audzēt nākamajā gadā, jo tuvojas vasaras otra puse un laiks pārstādīt daudzus augus, kam vajadzēs pamainīt augšanas vietu.
Lapu dārzeņu kopšana
24.-26. jūlijā retiniet, daliet, pārstādiet kāpostus, novāciet agros augus. Sējiet salātus, dilles, stādiet maurlokus rudenim - pagūs vēl izaugt! Arī novākto skābeņu vietā varat atjaunot sējumu no jauna, lai rudens zupai ir svaigas, jaunas lapiņas. Sagatavojiet ziemas krājumos dilles, saldējiet citus garšaugus. Lapu dienās arī kārtīgi laistiet dārzu, ja tās iekrīt sausā un karstā laikā. Neaizmirstiet par ravēšanu!
Augļu stādu un koku kopšana
Specifiski labvēlīgu dienu šiem darbiem nav, bet varat veikt ikdienas apkopšanu - atbrīvot no kaitēkļiem augu un ogu krūmus, apgriezt vecās lapas un zarus, atbrīvot no sausajām ziedkopām un tā tālāk. Jāatceras, ka bojātās lapas vai dzinumus ar aizdomām par kaitēkļu klātbūtni kompostā mest nedrīkst - tie jāsadedzina!
Ziedu un dekoratīvo augu kopšana
22.-24. jūlijā daliet un pārstādiet peonijas, īrisus, lilijas, kuras noziedējušas, arī pavasara puķes. Ievāciet lavandas ziedus kaltēšanai, kā arī kreses un kliņģerītes. Varat sēt pavasara ziedus - ziemciešus. Apgrieziet dekoratīvos dzīvžogus.