Taču latviešu velosporta cienītājiem tāpēc vien nenāksies garlaikoties. Sacensību organizētāji šogad parūpējušies par ļoti interesantu maršrutu, kas uzvarētāja prognozēšanu padara teju neiespējamu. No pirmā acu uzmetiena pirmās nedēļas posmi var šķist samērā vienkārši līdzenā reljefa dēļ, taču patiesībā tie slēpj vairākus smagus pārbaudījumus. Stiprs vējš līdzenuma posmos gar Nīderlandes piekrasti, vairāki lēzeni kalni posmu finišā Beļģijā un Francijā, kā arī bruģis, pa kuru šogad brauca vēsturiskā Parīzes-Rubē velobrauciena dalībnieki, Kā zināms, tajā lieliski sevi apliecināja Aleksejs Saramotins. IAM Cycling Latvijas riteņbraucējs Saramotins šogad jau piedalījās vienā trīs nedēļas ilgā tūrē Giro d' Italia un vēl vienam tamlīdzīgam pārbaudījumam nebija gatavs.
No vienas puses, šī gada Tour de France maršruts ir pateicīgs kalnu speciālistiem ar spāņu veterāniem Hoakimu Rodrigesu un Alehandro Valverdi priekšgalā, taču, no otras puses, - posmu daudzveidība faktiski liedz viņiem abiem sapņot par dzeltenā krekliņa pielaikošanu kaut vai uz brīdi triju nedēļu laikā. Viņu lielākās ambīcijas šoreiz būs uzvaras atsevišķos kalnu posmos, kas šogad sarkani punktotā krekla jubilejā būs tūres vizītkarte.
Galvenie pretendenti uz panākumu summā ir izteiktais favorītu kvartets: itālis Vinčenco Nibali, spānis Alverto Kontadors, brits Kriss Frūme un kolumbietis Nairo Kintana. Pirmais no viņiem pagājušajā gadā pārsteidzoši triumfēja Tour de France, izmantojot galveno konkurentu Frūmes un Kontadora izstāšanos pēc traumatiskiem kritieniem. Itāļa pārsvars un dominance atsevišķos posmos bija tik iespaidīga, ka eksperti apšaubīja, vai Frūme un Kontadors spētu turēt līdzi sicīlietim, ja neizstātos. Šajā četrotnē par galveno favorītu gan uzskata 25 gadus veco kolumbieti Nairo Kintanu, kurš ir satriecošs kalnos un daudzpusīgs arī citos apstākļos. Vienīgais mīnuss - pēdējos divos mēnešos viņš sacensībās piedalījies tikai četras dienas.