ASV kiberspēki ir ievietojuši «implantus» IV izmantotajos komunikācijas tīklos, kas ļauj ekspertiem uzraudzīt grupējuma rīcību, atsevišķos gadījumos imitējot un sagrozot tā komandieru dotās pavēles vai pat novirzot kaujiniekus uz apgabaliem, ka pēc tam tiek pakļauti attālināti vadāmo lidaparātu un lidmašīnu triecieniem.
Jau februārī ASV aizsardzības ministrs Eštons Kārters paziņoja, ka ASV ir apņēmības pilnas pastiprināt kampaņu pret IV, uzsverot, ka tieši kiberkaradarbībai būs pieaugoša loma šajā kampaņā. Aprīļa sākumā aizsardzības ministra vietnieks Roberts Works paziņoja: «Mēs apmētājam Islāma valsti ar kiberbumbām, ko līdz šim neesam darījuši.»
ASV kiberspēki ir izveidoti, lai aizsargātu militāros un atsevišķus civilos datortīklus no uzbrukumiem, nepieciešamības gadījumā arī pašiem pielietojot uzbrukumus.
Plānots, ka līdz 2018. gadam kiberspēku 133 vienībās darbosies vairāk nekā seši tūkstoši militāro un civilo tehnisko ekspertu. Viena no vienībām 65 cilvēku sastāvā darbojas Tuvajos Austrumos, un tās galvenais uzdevums ir uzbrukumi IV tīkliem.
ASV Nacionālā drošības aģentūra (NDA), kas specializējas elektroniskajā novērošanā, jau gadiem ir novērojusi IV kaujinieku komunikāciju. Savukārt NDA militārais sabiedrotais - kiberspēki - līdz šim galvenokārt fokusējās uz Krieviju, Ķīnu, Irānu, Ziemeļkoreju, no kurienes visbiežāk nāk lielākā daļa kiberuzbrukumu Savienotajām Valstīm. Un faktiski nenotika uzbrukumoperācijas IV, kas kļuvusi par visbīstamāko teroristu organizāciju pasaulē.
Taču IV cieš arī finansiāli. ASV ģenerālmajors Pīters Gerstens, kurš darbojas pret IV vērstās operācijas vadībā, paziņojis, ka ap 20 gaisa triecienos varētu būt iznīcināti līdz pat 800 miljoni dolāru IV piederošas naudas.