Saeimas Eiropas lietu komisijas sēdē vairāki deputāti vaicāja Vilkam, kāds atbalsts no sabiedrības būtu jāsasniedz eiro ieviešanai. Vilks norādīja, ka valdībai nav uzdevuma sasniegt "kādu noteiktu ciparu" attiecībā uz atbalstu eiro ieviešanai, vienlaikus piebilstot, ka būtu vēlams, lai eiro ieviešanu atbalstītu vismaz puse iedzīvotāju.
Vienlaikus ministrs vērsa uzmanību, ka iedzīvotāju attieksme pret eiro atkarīga arī no informācijas par to, kā attīstīsies Latvijas ekonomika, kā arī par notikumu attīstību Eiropas Savienībā un eirozonā. Vienlaikus politiķis sacīja, ka agrāk iedzīvotāji virspusēji interesējās par šiem jautājumiem, bet tagad vairāk seko līdzi situācijai.
Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Ina Šteinbuka žurnālistiem sacīja, ka informācijai par eiro ieviešanas aspektiem jābūt daudzpusīgai, būtiski, lai sabiedrības informēšana neizskatītos pēc propagandas, un jāsniedz atbildes par visiem eiro ieviešanas aspektiem.
Vilks šodien uzsvēra, ka neesot pamata bažām par augstu inflāciju, un prognozēja, ka turpmākajos gados tā varētu svārstīties starp 2% un 3%, turklāt tirgus dalībnieki apliecinājuši, ka cenas pēc pievienošanās eirozonai netikšot paaugstinātas.
Komisijas sēdes laikā Latvijas Bankas padomes loceklis Edvards Kušners skaidrojis eiro ieviešanas lēmuma hronoloģiju no Eiropas tiesību viedokļa. Valsts pienākums pilntiesīgi darboties eirozonā ir noteikts ar iestāšanās līgumu Eiropas Savienībā (ES), savukārt Latvijas dalība ES tika izšķirta 2003.gada referendumā. Atbilstoši līgumam par ES darbību lēmumu par datumu, kurā dalībvalsti uzņemt eirozonā, pieņem ES Ministru padome, kurai šajos jautājumos ir ekskluzīvas tiesības. Saskaņā ar juridisko procedūru, lai nonāktu līdz lēmumam par dalībvalsts uzņemšanu eirozonā, dalībvalstij nacionālā līmenī ir jāpieņem lēmums par dalību valūtas kursa mehānismā II, un līdz ar šo lēmumu tiek uzsākta virzība uz dalību eirozonā, skaidroja Kušners. Latvijas valdība šo lēmumu pieņēma jau 2003.gada beigās pirms iestāšanās
Kā ziņots, saskaņā ar jaunākajiem aptaujas datiem pagājušā gada decembrī vairāk nekā pusmiljonam jeb aptuveni 540 000 Latvijas iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem bija pozitīva attieksme pret pāreju no lata uz eiro. Decembrī pozitīvi noskaņoto īpatsvars bija 31%, vēl oktobrī tie bija 26%.
Eiro ieviešanas mērķa datums Latvijā ir 2014.gada 1.janvāris.
Ziņa papildināta ar 5.-6.rindkopu.