Vasiļjevs, kurš jau vairākus gadus pēc kārtas rīko savas kolekcijas tērpu izstādes Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā, jau sen bija iedomājies par iespēju Rīgā veidot modes muzeju. Pilsētā viņš saredz kultūras potenciālu un interesi par modi. Kad slavenais modes vēsturnieks kārtējo reizi apmeklēja Rīgu, viņš satika savu senu paziņu, arhitekti Natāliju Muzičkinu, kura tobrīd meklēja telpas muzejam. Aleksandrs piedāvāja sadarboties, un tā aizsākās jauns projekts – Modes muzejs sadarbībā ar Aleksandra Vasiļjeva fondu. Muzeja projektēšanā aktīvi piedalījās arī pazīstamais arhitekts Agris Padēlis-Līns.
Telpas muzejam tika atrastas Vecrīgā, Grēcinieku ielā 24, pavisam netālu no Melngalvju nama. Senā vieta, kas sevī glabā daudz vēstures slāņu un atmiņu, ir ārkārtīgi piemērota muzejam. Tā izveide ir privāta iniciatīva. "Rīga ir satriecoša pilsēta. Kā arhitekte varu droši apgalvot, ka šī ir ideāla pilsēta – tieši tāda, kāda vajadzīga mūsdienu cilvēkam: ne pārāk liela, zaļa, ar pareizu vecā un jaunā līdzsvaru, ar skaistām priekšpilsētām. Pa Rīgu ir ļoti patīkami braukt ar velosipēdu un staigāt. Man patīk vēsture un kultūra, es jau sen sapņoju izveidot savu muzeju. Kad biju maza, es bieži klausījos vectēva stāstos par viņa radiniekiem no Rīgas un par darbu latviešu komūnā pie Krasnogorskas. Arī tā ir daļa vēstures – ģimenes vēstures. Skolas gados mēs, Aleksandra Vasiļjeva (viņš gan mums tolaik bija vienkārši Saša) tērpu kolekcionēšanas kaislības iedvesmoti, savācāmies lielā kompānijā, saģērbāmies senlaicīgos apģērbos un pastaigājāmies pa ielām un bulvāriem, liekot garāmgājējiem pasmaidīt, bet reizēm arī sadusmoties. Man radās ideja veidot modei veltītu muzeju – tas viss šķiet tik interesanti, par to gribas runāt, to gribas parādīt, gribas saglabāt aizgājušo desmitgažu un gadsimtu nospiedumus, gribas dalīties savā redzējumā un domās ar skatītājiem, " stāsta Modes muzeja veidotāja Nataļja Muzičkina.
Modes muzejā ikvienam būs iespēja meklēt atbildi uz jautājumu, kas īsti ir mode… Dārga kaprīze? Tieksme pēc skaistā? Statusa apliecinājums? Māksla vai komercija? Vai varbūt pašizpausmes veids? Kā reiz atzīmējis Francijas karalis Luijs XIV - "mode ir vēstures spogulis". Modē patiešām atspoguļojas gaume, estētiskie priekšstati, sadzīves ieradumi, maldi, dīvainības un kaislības – viss, kas veido laikmeta kultūras trauslo un ārkārtīgi skaisto audumu.
Modes muzejs tiks atklāts ar izstādi 30. gadu elegance – tajā būs apskatāmi tērpi un aksesuāri no modes vēsturnieka Aleksandra Vasiļjeva kolekcijas un būs iespēja uzzināt ko vairāk par šo laikposmu, ko mēdz dēvēt arī par "pirmskara šiku".