Sarunā piedalīsies Latvijas Radio žurnālists, redaktors Eduards Liniņš, Latvijas Universitātes vēstures profesore Vita Zelče un Latvijas Universitātes pētnieks Mārtiņš Kaprāns.
Vērtējot sociālās atmiņas ietekmi un politekonomiskos procesus, diskusijas dalībnieki pievērsīsies jautājumiem par pagātnes klātbūtni mūsdienās. Kādu lomu vēstures procesos spēlējuši kultūras un ekonomiskie sakari starp valstīm, kas veidojušas alternatīvus attīstības scenārijus globālā kapitālisma monopolam pasaulē, piemēram, „tautu draudzība” starp Padomju Savienības republikām un Kubu vai Vjetnamu sociālisma periodā vai saites starp tā saukto augošās ekonomikas valstu grupu BRIC (Brazīlija, Krievija, Indija un Ķīna) mūsdienās?
Kādas sekas ir atstājusi pāreja no vienas ideoloģiskās un sociālekonomiskās sistēmas uz citu? Kādā mērā šodienu ietekmē pagātnes nospiedumi, kas mantoti no padomju ēras? Kā un kāpēc nostaļģija par padomju laiku ir aktuāla šodien? Sarunas noslēgumā būs iespēja skatīt fragmentus no franču režisores Anjēzes Vardas leģendārās fotofilmas Esiet sveicināti, kubieši (1963) - fotožurnālistiskas esejas par Kubas iedzīvotājiem un kultūru desmit gadus pēc tās revolūcijas.
Andreja Kalnača izstāde Barrio Infancia Laikmetīgās mākslas centra Ofisa galerijā pagarināta līdz 16. decembrim. Tajā autors piedāvā personisku odiseju starp pagātni un šodienu, kur kopējā pieredzē savienojies viņa bērnības laiks, 20. gadsimta 60. gadi Padomju Savienībā, un šodienas dzīve, īpaši atgriešanās sociālisma „nometnē” Kubā.