Jāatgādina, ka pasaules mediji pagājušajā nedēļā ziņoja, ka britu aviokompānija ir cietusi kiberuzbrukumā. Tiek lēsts, ka noplūduši 380 000 klientu bankas karšu dati.
"Kaut gan drošības risinājumi ievērojami samazina sekmīga uzbrukuma iespēju, ir arī citi pasākumi, ko uzņēmumi var veikt, lai nodrošinātu vispusīgu aizsardzību. Šie pasākumi ietver pilnīgi atjauninātas programmatūras izmantošanu, regulārus vietnes koda drošības auditus un infrastruktūras pārbaudes pret ielaušanos. Ir ļoti svarīgi, lai uzņēmumi nodrošinātu visu paroļu aizsardzību, izmantojot drošus jaukšanas un iekaisīšanas algoritmus. Labākais veids, kā organizācija var cīnīties ar kiberuzbrukumiem, ir efektīvas kiberdrošības stratēģijas ieviešana, pirms vēl uzņēmums ir kļuvis par upuri. Patērētāji, kas ir noraizējušies par saviem datiem pēc šīs ielaušanās, tiek aicināti sazināties ar savu bankas pakalpojumu sniedzēju un atcelt visus neizpildītos darījumus ar British Airways, sacīja Kaspersky Lab drošības pētnieks Dāvids Jakobi.
Kaspersky Lab iesaka ievērot šos padomus, kad kopīgojat datus tiešsaistē:
Aizsargājiet visas ierīces, izmantojot interneta drošības programmatūru.
Instalējiet operētājsistēmas un lietotņu drošības atjauninājumus, tiklīdz tie ir pieejami.
Izmantojiet tikai aizsargātas vietnes. Skatieties, vai vietrādis URL sākas ar HTTPS:// — S nozīmē SECURE (drošs). Skatieties, vai tīmekļa pārlūka adreses joslā ir aizvērta slēdzene — noklikšķinot vai dubultnoklikšķinot uz tās, jūs varēsit redzēt vietnes drošības informāciju.
Katrai tiešsaistes vietnei izveidojiet unikālu paroli — izmantojiet burtu, ciparu un speciālo rakstzīmju sajaukumu un raugieties, lai parole būtu vismaz 15 rakstzīmes gara.
Nenoklikšķiniet uz nejauši pa e-pastu saņemtām saitēm — labāk pats ievadiet vietrādi URL, lai izvairītos no riska, ka nokļūsit pikšķerēšanas vietnē. Ja darījums šķiet pārāk labs, lai no tā atteiktos, dodieties tieši uz vietni, lai to atrastu un pārliecinātos, nevis noklikšķiniet uz saites.
Izvēlieties zināmus zīmolus, kurus pazīstat vai esat par tiem dzirdējis. Taču pat tad ir jābūt piesardzīgam — noziedznieki bieži apzināti nosauc savas viltotās vietnes ļoti līdzīgi slaveniem zīmoliem.
Ja iepērkaties pie jauna pārdevēja, rūpīgi izpētiet to. Labs tests ir noskaidrot, vai ar to var sazināties, ja ir problēmas ar pasūtījumu: atrodiet e-pasta adresi, tālruņa numuru, adresi un atpakaļatdošanas politiku. Vēl viena laba godīguma un uzticamības pazīme ir pārdevēja atsauksmju vēsture.
Esiet īpaši piesardzīgs, kad tiešsaistes pirkumiem izmantojat mobilo ierīci. Saīsinātie vietrāži URL, kas bieži tiek izmantoti tāpēc, ka ir draudzīgi tālruņiem, var apslēpt faktu, ka tie ved uz bīstamu vietni. Ja jums ir nekavējoties jāveic darījums, izslēdziet Wi-Fi un izmantojiet mobilos datus. Pretējā gadījumā pagaidiet, līdz atgriežaties pie droša savienojuma.