Sportists jūrā pavadīja 23 nedēļas - atpūtas brīžos precīza atrašanās vieta tika marķēta ar globālās pozicionēšanas sistēmas (GPS) palīdzību, pēc atpūtas Edžlijs peldēšanu turpināja no konkrētā punkta, kur iepriekš izkāpis no ūdens. Visu šo nedēļu laikā viņš atpūtās, gulēja un ēda uz katamarāna klāja, kur atradās viņa atbalsta komanda trīs cilvēku sastāvā.
Rekorda uzstādīšanas laikā viņa apņēmība tika pārbaudīta ik dienu, bet atsevišķos gadījumos jo īpaši - sportistu 37 reizes sadzēla medūzas, turklāt viena pie sejas bija pieķērusies pat pusstundu vietā, kur ir spēcīgs ūdens virpulis.
"Tas bija brutāli, bet apstāties nedrīkst," piedzīvoto komentēja Edžlijs.
"Jau nedēļu pēc starta tas pārvērtās no peldējuma, ko mēs pieņemam uztvert kā sportošanu, par izdzīvošanas vingrinājumu," pauda peldētājs.
Ik dienu viņš peldēšanai veltīja sešas vai vairāk stundas, un miegam - ne vairāk kā sešas stundas. Enerģijas patēriņš rekorda uzstādīšanas laikā bija milzīgs, un ik dienu Edžlijs uzņēma no 10 līdz pat 15 tūkstošiem kaloriju. Apmēram tik daudz kaloriju ik dienas uzņem pasaulē labākie spēkavīri un tas ir vidēji par sešām reizēm vairāk, nekā ikdienā uzņem "ierindas" vīrietis.
Edžlijs savu varēšanu pārbaudījis daudz un dažādos veidos, piemēram, veicis maratonu, aiz sevis velkot Mini markas automašīnu, veicis garāko kāpienu pa virvi vienā piegājienā (virvju kopējais garums bija Everesta kalna augstumā) un 32 stundu laikā peldus pieveicis 100 kilometrus, aiz sevis velkot teju 50 kilogramus smagu koka gabalu. Edžlijs atzina, ka peldēšana ap Lielbritāniju bija vissmagākais no pārbaudījumiem, ko viņš jebkad uzņēmies.
Psihopāts
ļuļa