"Man patīk viss, ko daru. Protams, darbā nogurstu kā visi cilvēki, bet ik dienu uz darbu eju ar prieku, redzu tajā jēgu un uzskatu to par svarīgu," atzīst Natālija Ivanova. Pērn decembrī par savu darbu Insultu pārcietušo cilvēku un viņu radinieku psiholoģiskā atbalsta biedrībā Vigor viņa saņēma Nodarbinātības valsts aģentūras piešķirto goda zīmi Gada brīvprātīgais 2022. "Es negaidīju apbalvojumu, piedalījos šajā svinīgajā pasākumā, jo vienmēr ir prieks satikt brīvprātīgos, kuri dara labus darbus. Saņemot goda zīmi, man bija patiess prieks par vigoriešiem un mūsu volontieriem, es to uztvēru kā atzinību visam mūsu darbam kopumā. Un man ir gandarījums, ka brīvprātīgo darbs tiek novērtēts valstiskā līmenī," saka Natālija.
Biedrībā viņa darbojas kopš tās pirmsākumiem 2003. gadā. Natālija ir insultu pārcietušo cilvēku psiholoģiskās rehabilitācijas programmas zinātniskā konsultante un supervizore, programmu Art darbnīca Māksla dzīvot un Dialogi par dzīvei svarīgo vadītāja, Humānistiskās un eksistenciālās psiholoģijas institūta (HEPI) pasniedzēja, eksistenciālā virziena psihoterapijas speciāliste, ieguvusi doktora grādu psiholoģijā. Biedrības Vigor programmās patlaban piedalās aptuveni 50 insulta skarto un viņu tuvinieku, 30 cilvēku darbojas kā brīvprātīgie.
Dzīvi pieredzes stāsti
Tulkojumā no latīņu valodas vigor nozīmē – dzīves spēks, dzīves enerģija. "Mūsu biedrības iekšējais uzdevums saistīts ar psiholoģisko rehabilitāciju un veselību, bet plašāk tā ir misija – mums ir ļoti svarīgi cilvēkiem palīdzēt izprast, kas ir insults, kādas sekas psiholoģiski atstāj šī slimība, kā atbalstīt slimības skarto.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena piektdienas, 27. janvāra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!