Februāris aizvien ir kārtīgs ziemas mēnesis, pat ja gaisā jau jūtamas pirmās pavasara tuvošanās pazīmes. Vēl aizvien šad tad snieg, šad tad salst, taču pamazām biežāki kļūst atkušņi un slapjdraņķa periodi. Šis mainīgums ietves un takas nereti padara ledainas un slidenas vai pārklātas ar sniega un ūdens putru.
Pat ja laukā valda "suni ārā nedzenams laiks", mūsu četrkājainie draugi tomēr tiek vesti regulārās pastaigās vai arī ārā pavada lielu daļu dienas. Suņi, protams, ir arī gan labi sabiedrotie, gan lieliski motivētāji, lai arī saimnieki paši biežāk dotos svaigā gaisā un veiktu fiziskās aktivitātes. Dienu pakāpeniska kļūšana garākām un gaišākām uz to mudina daudz vairāk nekā tumšie rudens vai gadumijas perioda vakari, un varbūt treniņš kopā ar savu mājdzīvnieku ir labs veids, kā kustīgi un veselīgi sagaidīt silto sezonu. Kas jāņem vērā, lai ikdienas pastaiga vai pamatīgāka izskriešanās ziemas apstākļos nekaitētu suņa veselībai?
Suņu ķepu galvenais kaitnieks
Katru ziemu pilsētu ietves tiek kaisītas ar sāli, lai izkausētu sniegu un ledu. Tomēr šis risinājums mājdzīvniekiem nav īpaši veselīgs. Ielu nokaisīšanai paredzētā maisījuma sastāvā ir nātrija hlorīds, kas var ne tikai kairināt ķepu spilventiņus, bet arī izraisīt gremošanas trakta darbības traucējumus, ja suns to nolaiza no ķepām, cenšoties atbrīvoties no nepatīkamās sajūtas. Lai gan suņu ķepu spilventiņi ir raupji, āda starp tiem ir plānāka, tāpēc jutīgāka un vieglāk kairināma. Sāls maisījums var ķepās viegli uzkrāties, un, sunim nākot iekštelpās, to degustēt var arī istabas kaķis. Jāņem vērā, ka sāls uzkrājoties var veicināt ķepu iekaisuma risku, sāls tās arī sausina, veicina plaisāšanu un sprēgāšanu, norāda Rimi Mājdzīvniekiem suņu dzīves eksperte kinoloģe Monta Priede.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena piektdienas, 16. februāra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt klikšķinot šeit!
Raksta cena: €1.00