"Cilvēki, kuri ļoti labi tiek galā paši ar sevi, savu dzīvi, saviem bērniem, ļoti labi tiek galā arī ar trusīti mājās. Savukārt tie, kas ieskrien pēc truša kā pēc sērkociņiem vai neieklausās, ko viņiem par šiem dzīvniekiem stāsta, – viņiem tad arī rodas visādas problēmas," saka Ina Ladiga, kas jau gandrīz 20 gadu garumā pundurtrušus iepazinusi visās niansēs. Viņas audzētavā Ozolītes Ķekavā var nopirkt gan šos mīlīgos zvēriņus, gan tiem nepieciešamo, iepazīties ar noskatītā trusīša vecākiem, kā arī iegūt konsultāciju par pundurtruša kopšanu un audzināšanu. 2023. gada priekšvakarā (un tas pēc ķīniešu kalendāra būs zaķa, kaķa vai melnā ūdens truša gads) ierodamies pie Inas ciemos, lai noskaidrotu, kas par pundurtrusi kā lolojamu mīļdzīvnieku jāzina tā potenciālajiem saimniekiem.
Jāpieradina mazotnē
Pundurtrusis jau četros mēnešos ir uzskatāms par pieaugušu, tāpēc vispiemērotākais laiks, kad viņš vedams mājās, ir mēneša vecumā. Turpmākajos trīs mēnešos saimniekiem trusītis jāpieradina pie dzīves mājas apstākļos un ģimenē, jāsocializē. Mazuļi pie rokām un sabiedrības pierod samērā ātri, taču pieaugušiem trušiem tas var neizdoties. "Tāpēc arī pirkt, piemēram, pundurtrusi, ko kādam it kā vairs nevajag, ir bīstami – var tikt pie tāda, kas kož rokās, ir agresīvs, bailīgs," norāda Ina.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena piektdienas, 30. decembra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!