Par Zuzi nodēvētās melnā stārķa mātītes raidītāja signāls liecinājis, ka putns atrodas tuvu Āfrikas krastam, netālu no Hurgadas, Ēģiptē.
Stārķis vārdā Feja pirms dažām dienām šķērsojis Peloponēsas pussalu un devies pāri Vidusjūrai, Krētas virzienā.
Tikmēr ziņas nav saņemtas par Kati, kas pazudusi no zonas. Ornitologs Māris Strazds atgādina, ka pagājušajā gadā vietā, kur putns pārziemoja, tas neatradās signāla zonā 72 dienas. Tāpēc neesot izslēgts, ka par putna gaitām varēs uzzināt pēc ilga laika.
Upene turpinot ganīties Izraēlā, zivju dīķu apkaimē, kur kopā ar citiem stārķiem mielojas ar tilapijām, savukārt Sarma joprojām atrodas Turcijā.
Jau ziņots, ka oktobra sākumā viena no stārķu mātītēm gāja bojā. Par Meiju nodēvētā melnā stārķa ceļojums beidzies Horvātijā, pie Siščanu zivju dīķiem, kur, visticamāk, putns ticis kāda plēsīga zvēra nagos. Pie dīķa ir atrastas putna atliekas. Iespējams, ka viņa kļuvusi par kāda zvēra vai plēsīga putna upuri.
Goris ir autentisks melnā stārķa nosaukums latviešu valodā. Projekts ir radīts, lai izsekotu putnu migrācijas ceļus un noskaidrotu to mirstības cēloņus. Iepriekšējos gados izsekošana beidzās neveiksmīgi - vairāki melnie stārķi gāja bojā ceļā uz pārziemošanas vietām.