Augļu koku un ogulāju kopšana
15. martā varat sākt apgriezt augļu koku un krūmu zarus – bojātos un nokaltušos likvidēt, kā arī veidot vainagus. Aprūpējiet bojātās mizas, vāciet lapas un zarus, kas nobiruši – tie jāsadedzina. Izpētiet, kur un kādus jaunus augļu kociņus vēlaties iestādīt šopavasar. Iespējams, vērts jau atrast stādu tirdzniecības vietu un veikt pasūtījumus. Dēstu audzēšanai sējiet tos dārzeņus, kuriem baudīsiet virszemes augļus, – papriku, asos piparus, tomātus, baklažānus. Gurķiem un ķirbjveidīgajiem vēl par agru!
Sakņu dārzeņu kopšana
No 16. līdz 18. martam sējiet sīpoliņus audzēšanai no sēklām, izrevidējiet pagraba krājumus un pārlūkojiet, kas ēdams, kam jādodas uz kompostu, atlasiet no sīpoliem tos, ko vēlāk stādīsiet dobēs, tāpat rīkojieties arī ar kartupeļiem. Pārrociet kompostu, veidojiet jaunu komposta kaudzi, ja nepieciešams, un pa ziemu nogatavojušos kompostu varēsiet izmantot dārza mēslošanai.
Ziedu un dekoratīvo stādījumu kopšana
19. un 20. martā uzmanīgi apkopiet zālāju un košumdobes, lai netraumētu pirmos sīpolpuķu asnus un ziedus. Īstais brīdis pārstādīt un mēslot istabas augus, bet aukstumizturīgākos košumaugus varat stādīt arī balkona kastēs – piemēram, krokusus, prīmulas. Droši varat priecāties arī par tulpēm un hiacintēm podiņos. Kad tie noziedēs, saglabājiet sīpolus un rudenī sastādiet dobēs – ziedēs atkal! Sējiet puķes dēstu audzēšanai.
Lapu dārzeņu kopšana
21. martā sējiet zaļumus – rukolu, spinātus, salātus, garšaugus, mikrozaļumus, stādiet sīpolus puķpodiņos loku audzēšanai telpās uz gaišām palodzēm vai apkurināmās siltumnīcās.