Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Vēzis

Eiropas plāns arī Latvijai

Lai arī sabiedrībā lielākā uzmanība pievērsta Covid-19 pandēmijai, ne mazāk aktuālas ir citas slimības, kas prasa cilvēku dzīvības. Cīņa ar vēzi ir viena no Eiropas prioritātēm līdz pat 2027. gadam. Tapis Eiropas Vēža uzveikšanas plāns ar jaunu pieeju vēža profilaksei, ārstēšanai un vēža slimnieku aprūpei – ar jaunām tehnoloģijām, pētniecību un inovācijām.

Savlaicīgums glābj vīriešu veselību

Mūsdienās daudzas iepriekš nāvējošas slimības, laikus veicot diagnostiku, ir iespējams veiksmīgi ārstēt, turpinot dzīvot kvalitatīvu mūžu. Diemžēl nepareizu priekšstatu, baiļu un vienaldzības dēļ cilvēki izvairās no veselības pārbaudēm, apdraudot savu dzīvību. Visbiežāk šī tendence ir novērojama tieši stiprā dzimuma vidū. Novēlotas diagnozes dēļ vīriešu mirstība no ļaundabīgiem audzējiem Latvijā ir vairākas reizes lielāka nekā sievietēm.

Pētījumā barības vada vēzi sasaista ar pārlieku karstas tējas dzeršanu

Onkoloģiskajām saslimšanām veltītajā zinātniskajā izdevumā International Journal of Cancer publiskotā pētījumā secināts, ka cilvēki, kas iecienījuši regulāri baudīt karstu tēju, riskē ar savu veselību, proti, palielinās varbūtība saslimt ar barības vada vēzi. Tiesa, būtiski uzsvērt, ka šajā jomā vēl nepieciešami tālāki pētījumi, lai labāk izprastu cēloņsakarību dabu. Izskanējuši arī viedokļi, ka risks saistīts nevis tieši ar tēju kā specifisku dzērienu, bet tieši augsto dzēriena temperatūru.

Dibināta Plaušu vēža pacientu un tuvinieku biedrība

Lai apvienotu plaušu vēža pacientus un cilvēkus, kuru ģimenes ir skāris plaušu vēzis, kā arī aktualizētu plaušu vēža problemātiku Latvijā, nule ir dibināta Plaušu vēža pacientu un tuvinieku biedrība.

ASV tiesnese samazina summu, kas Monsanto jāmaksā vēža slimniekam

Tiesnese Sanfrancisko pilsētā pirmdien samazināja summu, kas agroķīmijas firmai Monsanto ir jāsamaksā bijušajam dārzniekam, kurš saslimis ar vēzi pēdējā stadijā herbicīda Roundup lietošanas dēļ, no 289 miljoniem ASV dolāru līdz 78 miljoniem dolāru.

Ādas vēzis nesaudzē

Lai ar to nesaslimtu, rudens sākums ir īstais laiks ādas veselības pārbaudei.

Stradiņa slimnīcā plaušu vēža un citu slimību ārstēšanai sāk izmantot endobronhiālo krioterapiju

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Plaušu slimību un torakālās ķirurģijas centrā uzsākta jauna diagnostikas un ārstēšanas metode – krioterapija. Procedūras laikā pacientam elpceļos sasaldē slimības bojātos audus, tai skaitā vēža šūnas. Rezultātā audzēja šūnas iet bojā, savukārt normālo audu struktūra netiek bojāta. Latvijā līdz šim endobroniālas krioterapijas metode nav izmantota, vēsta slimnīca.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide