Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +2 °C
Apmācies
Pirmdiena, 6. februāris
Dace, Dārta, Dora

Smēķēšana

Smēķētāju skaits Zviedrijā samazinājies līdz 5,6%

Ar aktīvu valsts politiku un zinātniski pamatotām metodēm Zviedrijai izdevies samazināt cigarešu lietotāju skaitu līdz 5,6%. Tādejādi valsts ir būtiski apsteigusi parējās valstis smēķēšanas novēršanas jomā un visātrāk pietuvojusies Eiropas vēža apkarošanas plānā izvirzītajam mērķim līdz 2040. gadam samazināt smēķētāju skaitu līdz 5%.

Kur atrodamies un kurp dodamies tabakas kontroles politikā?

Pēc Pasaules Veselības Organizācijas (PVO) aprēķiniem katru gadu tabakas produktu izraisītu slimību dēļ pasaulē mirst aptuveni 8 miljoni cilvēku, kas pasaules ekonomikai rada 1,4 triljonus ASV dolāru zaudējumus. Savukārt Latviju jau ilgstoši varam uzskatīt par vienu no pasaules smēķēšanas lielvalstīm ar sliktākajiem rādītājiem reģionā.

Eksperti: smēķēšanas mazināšanai jāizmanto efektīvākas un modernākas metodes

Smēķētāju skaita nemazināšanās, augstie veselības un pāragras nāves riski, ko izraisa smēķēšana, rada likumsakarīgu steidzamu nepieciešamību Latvijā veikt izmaiņas smēķēšanas mazināšanas politikā. Šādi secinājumi izskanēja Bezdūmu nozares asociācijas rīkotajā starptautiskajā seminārā Virzība uz bezdūmu sabiedrību, kurā piedalījās gan tabakas nozares, gan veselības eksperti, diskutējot par nepieciešamajām izmaiņām un uzlabojumiem cīņā ar smēķēšanu.

Bezdūmu līkums

ASV pagājušā gadsimta 20 gados ieviesa "sauso likumu" jeb alkohola aizliegumu. Ko panāca sausais likums? Vēsture liecina, ka domāto mērķi tas nesasniedza, jo alkoholu importēja nelegāli. Tas ļāva "izveidot savu karjeru" vienam no slavenākajiem ASV gangsteriem Als Kapone. Sekas aizliegumam bija ražošanas un legālās tirdzniecības kritums, kā arī drīz tam sekoja pat ekonomiskā krīze jeb "lielā depresija".

Dzīve ārpus cigarešu dūmiem – reāla iespēja

Ik gadu 7. aprīlī - dienā, kad 1948. gadā tika dibināta Pasaules Veselības organizācija, tiek atzīmēta Pasaules Veselības diena. Šajā dienā daudzas veselības organizācijas un aktīvisti visā pasaulē īpaši izceļ labas veselības nozīmi ikviena cilvēka pilnvērtīgā dzīvē, vienlaikus akcentējot uz aizvien pasaulē esošo būtisko problēmu, ka ne visiem cilvēkiem ir pieejami atbilstoši un kvalitatīvi veselības nozares pakalpojumi.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide