Laika ziņas
Šodien
Migla
Otrdiena, 16. aprīlis
Mintauts, Alfs, Bernadeta

Piparkūkas

Laiks mīcīt piparkūku mīklu

Svētdien – Pirmā advente. Šis ir laiks, kad vienas rūpes ir gan tiem, kuri ievēro Baznīcas rituālus, gan tiem, kuri ar Baznīcas notikumiem un kalendāru sevi nesaista. Viena no lietām, ko šajās dienās mājas darām – mīcām pirmo porciju piparkūku mīklai.

Gatavojamies svētkiem

Jo tuvāk nāk decembra beigas, jo mājās gaiss arvien vairāk sāk smaržot pēc svētkiem – tiek iemēģinātas piparkūku un cepešu, jaunas salātu, cepumu un citu ēdienu receptes.

Kā pagatavot mīkstākās, kraukšķīgākās un sirsnīgākās piparkūkas?

Franči Ziemassvētku laikā ēd ingvermaizi, itāļi savu pandoro, bet vācieši – štolli. Mēs, latvieši, piparkūkas – trauslas, plānas un rūgteni saldas, garšvielām bagātas un kraukšķīgas. Un tas mēdz būt vissiltākais sirsniņai - kādam tās arī dāvāt!  Lūk, Ingmāra Ladiga recepte. Lai izdodas!

Centrāltirgū tiks rīkoti Ziemassvētku pasākumi

Centrāltirgū no 20.decembra līdz 23.decembrim norisināsies dažādi Ziemassvētku pasākumi kā lielajiem, tā mazajiem apmeklētājiem, informēja Centrāltirgus pārstāvis Ivars Jakovels.

Cepam piparkūku mājiņu

Ir īstais laiks sākt noskaņoties Ziemassvētkiem. Brūna mīksta masa, papīra skice, pūdercukurs, krāsainas konfekšu podziņas.. Jā, tā top piparkūku mājiņa – brīnišķīgs dekors ar īstu svētku aromātu.

Smaržo piparkūkas

Ziemassvētki nesaraujami saistīti ar piparkūkām. Tās gatavo mājās, pērk veikalā vai atnes no omītes, taču vislabāk Ziemassvētku noskaņu ģimenē var radīt, piparkūkas gatavojot visiem kopā. Aizraujošs, radošs un interesants process! Cik smieklu, atjautības, izdomas, piparkūku figūriņas veidojot un dekorējot! Ko tik nevar dabūt gatavu - mazus un lielus zvērus, sirsniņas, zvaigznītes, pilis un būdiņas! Dažs labs teiks - vēl jau Ziemassvētki aiz kalniem! Kāpēc tik agri par piparkūkām? Tāpēc, ka piparkūku mīklai ir jāievelkas vismaz 2-20 dienas! Tad nu rēķiniet paši!

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide