Lielbritānijas princis Endrū ceturtdien zaudēja savus militāros goda titulus, pieaugot sašutumam par apsūdzībām, ka viņš seksuāli izmantojis 17 gadus vecu meiteni.
Lai arī pagājušajā gadsimtā piedzīvotie divi pasaules kari un citi satricinājumi noveda pie daudzu Eiropas monarhiju likvidēšanas, bijušo imperatoru un karaļu pēcteči turpina noteikt, kuram no viņiem pienākas troņa un titulu mantošanas tiesības, kā arī cerēt uz monarhiju atjaunošanu. Un vismaz dažos gadījumos tas, izrādās, nav nemaz tik bezcerīgi, kā varētu šķist pirmajā brīdī.
Britu karaļnams ceturtdien paziņojis, ka Lielbritānijas karalienes Elizabetes II dzīvesbiedrs Edinburgas hercogs Filips, kam jūnijā apritēs 96 gadi, no augusta vairs aktīvi nepiedalīsies publiskos pasākumos.
Arī XXI gadsimta Eiropā dažās valstīs valda monarhijas, kurām ir šauras politiskās pilnvaras. Tomēr karaļi un karalienes joprojām ir populāri, par spīti bieži izskanošajiem pārmetumiem par viņu grezno dzīvesveidu.
ASV Oregonas štatā apcietināta tur dzīvojošā Rumānijas princese Irina Vokere un viņas vīrs Džons Vokers, kuri tiek turēti aizdomās, ka savā rančo organizējuši gaiļu cīņas, kuras pēc amerikāņu likumiem ir aizliegtas, vēsta izdevums The Oregonian.